Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Visszatérő aranyérgondok! Mit...

Visszatérő aranyérgondok! Mit csináljak, hogy eltudjam engedni magam a wc-n?

Figyelt kérdés

Mire rendbe jön a végbelem, és nem fáj. Újra székrekedésem lesz és már előre félek a reggeli wc-zéstől. Nem merem elengedni magam, mert félek, hogy fájni fog. így még a nem kemény széklet is nehezen tud kijönni.

Hashajtókon meg nem szeretnék élni.

Van itt valaki hasonló problémával? Mit tanácsol?


2011. okt. 31. 18:26
 1/7 anonim ***** válasza:
Detralex tabletta, és nemlesz aranyered.
2011. okt. 31. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Főzz reggelire 2 evőkanál zabpelyhet (félbe nyomott szemeset vegyél). Előtte bő vízbe áztasd meg (hogy jól ellepje) majd főzd meg kicsi tej, cukorral, fahéjjal, kb. 2-4 percig. Gyümölcsöt is rakhatsz bele ha kész. A lényeg, hogy a rostnak minél több vizet fel kell szívnia, és a bélben sem tudja kiengedni, így rendkívül puha, lágy lesz a székleted. Mindennap egyél két evőkanállal. Nekem azóta nincs problémám, pillanatok alatt kicsusszan. :)
2011. okt. 31. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nekem is van aranyérproblémám .De nekem 1 évebn 3 ,4 szer jön ki , van mikor nagyon csúnyán is ki tud jönni és akkor nagyon fáj. Milyen az a félbenyomott zabpehely ?
2011. okt. 31. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Egész zabszem, de olyan mintha rátapostak volna és ki van lapulva. A lényeg, hogy ne örölt, darált zabpelyhet vegyél, hanem egész szemeset. Látni fogod a boltban. Én nagy kiszerelést veszek 500 g, 1000g-at hogy minél olcsóbb legyen.
2011. okt. 31. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

@18:49

Tüneti kezelésnek tökéletes az Aurobin kenőcs (vényköteles), vagy amit már írtam, a Detralex (bár én nem használom mert baromi drága :D).

4 éve folyamatosan van aranyerem, minden nap kenem Aurobinnal, ha 2 nap kimarad, máris előjön. És sajnos nem segít rajta semmi más. Csak nagyon ritkán vérzik, ezért az étkezésemre hál'istennek nem kell odafigyelnem, de ott van.

2011. okt. 31. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Én is évek óta küzdök vele. :( Sajnos sok embernek jelent ez gondot, olvasgattam már itt hasonló kérdéseket.

Köszönöm mindenkinek a válaszát!

A zabpehellyel kapcsolatban. Esetleg, ha joghurtba keverném bele? Gondolom akkor is hat, és hamarabb megvan.

2011. okt. 31. 21:14
 7/7 anonim ***** válasza:

A zabpelyhes válaszoló vagyok. Ennek a módszernek az a lényege, hogy sok vizet magába szívjon a zab és hatalmasra dagadjon. Ha pl-ul keveset iszol a nap folyamán akkor a bélben lévő ételből visszaszívódik a víz és nagyon száraz székleted lesz. A zabpehelyből viszont hiába akarja kiszívni a szervezeted a vizet, a rost nem engedi ki.


A joghur nem elégé folyékony, itt a lényeg a víz, a tej se tökéletes. De próbáld meg hogy előbb megáztatod vízbe és míg reggel felöltözöl addig megszívja magát a zab és utána nyakon öntheted joghurttal.


Ja és úgy hogy nem főzöd meg a zabot azért nem jó, mert nagyon élesek a szemek és ne sértse fel a belet. Ezek hántolatlan szemek. Főzés nélkül nagyon ha eszem nagyon gyorsan kell wc-re menni és van hogy nincs lehetőség.


Vagy még olyat is csinálhatsz hogy joghurtba teszel 1,5 evőkanál egész lenmagot, az meg síkosít. A két módszert ötvözheted is.


De mindenképp próbáld ki, mert nem jó eljutni az aranyérrel a műtétig.

2011. nov. 1. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!