Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mit tehetnék, hogy kevésbé...

Mit tehetnék, hogy kevésbé legyek fáradt jobb legyen a közérzetem?

Figyelt kérdés
Minden reggel fáradtan kelek, és minden este fáradtan fekszek. 19 vagyok, ha reggel nem kávézom egész nap fáj a fejem, ha tudok délután is ledőlök kicsit. Egy átlag sulis nap után este 10 órakor, már nem látok, és egyszerűen ha nem alszok legalább tíz órát egyhuzamban éjszaka, akkor másnap nem tudom hova tenni magam. Suli után sportolni már egyszerűen nincs energiám, pedig nagyon szeretnék. Mitől van ez? Mit tehetnék ellene? Nincs pénzem különösebb "csodamódszerekre", de bármilyen tipp jöhet, valamilyen étrendtől kezdve napirend, torna, bármi ami kicsit is felfrissíti a testet és a lelket...
2009. máj. 6. 15:50
 1/3 anonim ***** válasza:
49%
Valószínű tavaszi vitaminhiányod van. Ha nincsenek egyéb testi tüneteid /bár ez éppen elég/, akkor kezdj egy vitamin kúrába. Mondanám, hogy egyél több zöldséget, gyümölcsöt, de ez még most - főleg az árai miatt - korai. Bár, ha szereted az ilyesmit: sárgarépa, karalábé, zöldhagyma, retek alma, dió, mazsola, narancs /ezek nem túl drágák, megvehetők/, fogyassz belőlük sokat. Talán a Supradynt /svájci/ ajánlanám, mint komplex vitamint. Nem a legdrágábbak közül való. És menj ki a napsütésbe egy órát legalább egy derűs napon! Ha lehet, a természetbe. És ne hagyd el magad. Ha kell az tíz óra alvás, hát aludd ki a fentiek mellett. Jobb kedvet és derűt kivánok neked!
2009. máj. 6. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Életkori sajátosság is hogy fáradt vagy , pihenj ez nem lustaság . A vitamin persze jól jönne , mi falun élünk és már érik a korai cseresznyénk , barátoknál , ismerősöknél lehet , hogy már lehetne a fákat dézsmálni !
2009. máj. 6. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
én 17 éves vagyok és én is ebben a cipőben járok,én tisztába vagyok vele hogy a nem megfelelő táplálkozásom miatt van.Mostanában elkezdtem rendszeresen futni járni és kicsit több energiát érzek magamban szóval ajánlom neked is :)
2009. máj. 6. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!