Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Délután eltört egy pohár és...

Délután eltört egy pohár és elvágta a csuklomnál a kezem valószinüleg kicsit eret is ért mert folyt a vér azért. Reggelre megyogyulhat? Most nagyon zsibbad, de bekötöttem.

Figyelt kérdés
2009. máj. 8. 21:22
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
92%
Mindenképpen menj be az ügyeletre, vagy a sürgösségire, mert ha mély a seb akkor mindenképp össze kell varrni 24 órán belül.
2009. máj. 8. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
92%

erek már vannak bőr középső rétegében is, szal egy erősebb macskakarmolás is vérzik, mégsem kell összevarrni...

viszont hogyha tényleg mély meg így hogy zsibbad is, akkor tényleg ügyelet, mert azt jól mondta ez előttem szóló, össze kell varrni...

2009. máj. 8. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
46%

Ha mély a seb, akkor ömlik a vér a csuklóból (tudom, mert öcsémnek volt egy valóban mély sebes csuklós üveges balesete, perceken múlt az élete).

Meg fog reggelre gyógyulni, ha kicsit vágott és nem ázik át gyorsan (azaz pár perc alatt) a kötés, az valószínűleg csak egy hajszálér lehetett (az is van csuklónál). Tisztítsd ki, amennyire tudod, Betadin tökéletes, és figyeld, hogy ne maradjon benne üvegszilánk, ha bizonytalan vagy, és érzel ott valamit, és nem tudod kiszedni, akkor menj orvoshoz, de ha minden rendben van, nem érzel szilánkot és csak zsibbad (minden vágás zsibbad), és nem vérzik át a kötés, akkor nem lesz baj.

2009. máj. 8. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
79%
Szerintem (aki az első választ írta) mindenképp menj el a balesetire, legfeljebb azt mondják feleslegesen mentél be, de jobb nem kivárni a bajt. Nekem is volt ilyen balesetem csak én az üvegajtón estem át ( a kezem sérült meg),és zsbbadt úgyhogy szerintem el kellene menned a sürgősségire.
2009. máj. 8. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Azért túlságosan ne riogassátok a kérdezőt, tény, hogy csuklóban (és könyökhajlatban) főerek vannak, és egyébként ha valaki infúziót kap vagy vért vesznek tőle, egy darabig zsibbad akkor is, mint ilyenkor. De ha el tudja állítani a vérzést megfelelő elszorítással (vérvétel és infúzió után is ugyanez a teendő), akkor azzal fölösleges rohangálni a balesetire, nem foglalkoznak vele, ha nem érez szilánkot (amit ki kell szedni). Ezért írtam, hogy azt meg kéne figyelni, van-e esély arra, hogy maradt-e benne darab (ha igen, azt érzed, és nem úgy, hogy zsibbad, hanem ténylegesen, hogy benne van valami, aminek nem kéne). Ha nincs, és a vérzés eláll, akkor nem lesz baj.
2009. máj. 8. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Véleményem szerint (első válaszoló) jobb félni mint megijedni, egyébként mindenkit kötelesek ellátni, még hogyha nem is olyan vészes a sérülés,az előzőt nem riogatásképp írtam csak tapasztalatból mondtam.
2009. máj. 8. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
75%

(Első válaszoló) azért szerintem van különbség a vérvétel és aközött hogy valaki elvágja a kezét. Én is vágtam már el a kezem üveggel (üveggel foglalkozom)

mégsem zsibbadt a kezem.

2009. máj. 8. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Oké, én is tapasztalatból írtam :-)

Mellesleg nem lenne baj, ha a kérdező azért írna, mit tud a sebéről bővebbet írni, elállt-e a vérzés, stb. mert egy zsibbadásból ezen a tájékon nem lehet kiindulni, pont azért, amiket már írtam. Orvos is van a családban, én is tanultam elsősegélyt. Nem szeretik az olyan betegeket, akik minden piti dologgal rohangálnak, amit otthon egyszerűen el lehetne látni.

2009. máj. 8. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
75%
(Első válaszoló) de nem tudhatja biztosan hogy semmiségről van szó, ezért szerintem jobb elkerülni az esetleges bajt.
2009. máj. 8. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Oké, elbeszélünk egymás mellett, nem ismétlem magam :-)

A kérdező jó lenne, ha írna, mi a helyzet, abból többet lehetne mondani.

2009. máj. 9. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!