Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Igaz, hogyha naponta 4-5...

Igaz, hogyha naponta 4-5 pohár tejet iszom, akkor az árt a veséknek?

Figyelt kérdés
Mert elvileg a túlzott fehérje árt a veséknek.
2011. jún. 5. 22:05
1 2
 1/12 Offthewall ***** válasza:
5 pohárt a ma kapható """tejből""" nem tudom, hogy bírsz lenyomni, mert förtelmes. De a túlzott fehérje nem árt semminek, csak azt a mellékhatását veheted észre, hogy ha végzel jelentős fizikai aktivitást, lesznek izmaid -_- vagy az arra érzékenyeknél pattanásokat. Amúgy meg ezekben a tejekben lóf.sz a fehérje, én 15 évesen napi 150 gramm körül viszek be, az az egészséges(nem költségkímélő, EGÉSZSGÉGES!)
2011. jún. 5. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Szerintem nem árthat, én is szeretem a tejet, de max. 2 pohárral iszok meg egy nap! :) 16L
2011. jún. 5. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
46%
22:10 attól még hogy te paraszt vagy és csak olyan tejet iszol, azért még nekünk vannak igényeink és nem kérünk abból a sz{rból, inkább iszom boltban kapható, fertőzésmentes és finom tejet...
2011. jún. 5. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
22:13 te viszont lehet, hogy 'városinak' érzed magad, de ezzel együtt irgalmatlan korlátolt és buta is vagy.
2011. jún. 5. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
75%
Öcsém, nem hiszem, hogy egy pohár tejen képesek vagytok összeveszni....!
2011. jún. 5. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Offthewall ***** válasza:
Első válaszoló vagyok. 22:13: Te értelmi sérült, én pont a bolti tejről beszélek, budai létemre, ha ez számít... Tetszik tudni az 1 kalap vizezett szar, amiben semmi értelmes dolog nincs, csak 1 MINIMÁLIS kálcium és fehérje. Alapvető kérdés, hogy a tej azért mégis csak 1 testnedve annak a k.va tehénnek, hogy táplálja a fogatlan kis bocikat, nem arra lett kitalálva, hogy kisportolt ember legyen belőled. De a bolti tejről meg ne is beszéljünk, amit te istenítesz. Ha valaki bio, termelői tejet tud szerezni, az más tészta, de az sem éppenséggel elengedhetetlen, bodybuilder táplálék.
2011. jún. 5. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Na ezt most hagyjátok abba legyetek szívesek. Azt hittem, hogy ebből a 6 válaszból mind 6 a túlzott tejbevitel hatásairól fog szólni, de tévedtem. Mindkettőtöknek igaza van, én is testépítek, azért iszom ennyit, de nem kell fikázni meg offozni. Köszi! :)
2011. jún. 5. 22:37
 8/12 anonim ***** válasza:
igen, én is a boltiról beszélek, nem ártana szöveget értelmezni... ha én ettől leszek korlátolt és buta, mert nem kezdem el fórumokon fikázni a bolti tejet, amiről te semmit sem tudsz, akkor hát legyen...
2011. jún. 5. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Offthewall ***** válasza:
első vagyok. Röviden akkor: Nem lesz bajod a túlzott fehérjétől. Testsúlykilogrammonként 3gramm körül vigyél be. Ésszerű kerekek között többtől se lehet nagy bajod, csak szteroid nélkül nem tudod kihasználni. Viszont ha csinálsz fehérje(protein) shaket, lehetőség szerint vízben csináld, jobban hidratál a víz edzés előtt közben után is, mint bármi más, legalábbis a tejnél biztos, és a fehérje is jobban felszívódik benne, meg mint mondtam a ma tej néven elérhető cuccra sincs nagy szükséged, de ha minden áron tejjel szeretnéd készíteni a turmixokat, vagy ha nem szoktál turmixot inni, csak szimplán sok tejet akarsz, akkor legalább 1 drágább, de igazi tejet vegyél.
2011. jún. 5. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Úgy van ahogy írja az utolsó.

A tej fehérje tartalma szinte semmi.Max elzsírosodhatsz,ha napi 2 dobozzal iszol.

A megemelt fehérjebevitel ártalmasságáról meg nincsen semmiféle tudományos bizonyíték.

Vese betegeknek lehet csak káros.

2011. jún. 6. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!