Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Hozzáértők, a lázat miért...

Hozzáértők, a lázat miért kell csillapítani, amikor az a szervezet védekező reakciójának egy jele?

Figyelt kérdés
Én úgy hallottam, hogy a testhő emelésével a szervezet próbálja legyengíteni a vírusokat, hogy így a falósejtek könnyebben hatástalaníthassák őket. Nekem 38,6°C ±0,5°C körül van a lázam így esténként pár napja , és igaz hogy ráz a hideg, meg le vannak zsibbadva a végtagjaim, de ha én ezzel valóban akadályozom az immunrendszer működését, akkor inkább elviselem és nem szólok bele a természet dolgába. Valóban korlátozza a védekezést a lázcsillapítás?
2011. nov. 14. 19:51
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Tényleg jobb, ha az ember nem vesz be semmit hőemelkedésre, alacsony lázra, de csak egy szintig.

Nyilván, ha túl magas már a lázad 39-40°C vagy magasabb azt már le kell vinni, mert akár görcsrohamokhoz, zavart tudatállapothoz is vezethet, különösen kisgyerekeknél.

És persze ez is valamilyen szinten egyéni érzékenységtől is függ.

2011. nov. 14. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Tényleg jól hallottad, így van a lázzal. Viszont ez a mértékű láz már megterhelő a szervezet számára és nyilván rosszul is vagy tőle.
2011. nov. 14. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Úgy érted, ez hogy ilyen testhőnek már több a hátránya (káros hatása) mint az előnye?
2011. nov. 14. 20:08
 4/11 anonim ***** válasza:
A 39 fok feletti láz lehet veszélyes, az alatt nem kell csillapitani, az fölött viszont megterhelö lehet a szivre.
2011. nov. 14. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
Mi az a testhőmérséklet, amikor még nem érdemes csillapítani a lázat? Hány fok?
2011. nov. 14. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
Na és kisgyerekeknél meddig hagyjuk csillapítatlanul? Hány fokig? Bocsánat, hogy belekérdeztem.
2011. nov. 14. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
A láz amolyan ki döglik meg előbb játék. Lehet, hogy a kórokozónak nem jó, de az emberi sejtek fehérjéi is elkezdenek 42 fok fölött kicsapódni, ezáltal elpusztulni. Nyilván ezért épeszű ember ennyire nem feszegeti a határokat, 39 fok fölött már erősen ajánlott beavatkozni.
2011. nov. 14. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
Ha pár napja ez van és csak esténként akkor lehet nem olyan jó,hogy ez történik.A lázad lehet allergiás reakció is.
2011. nov. 14. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Ma már nappal is megmaradt, igaz enyhébb formában. Mindegy nyomatom a meleg teát, meg az erre a célra kitalált förróitalokat. Ez utóbbiban úgyis jelentéktelen mennyiségben van jelen lázcsillapító hatóanyag így -remélem- nem szólok bele abba amihez nem értek. Viszont mindkettő jólesik:)
2011. nov. 14. 20:22
 10/11 anonim ***** válasza:
A láz terheli a szervezetet, 38 alatt nem is szabad szedni rá semmit. A hatására termelődnek mindenféle védekezésben segítő anyagok, de a rossz közérzet és a magasabbra felszökés veszélye miatt sokan inkább lázlehúznak.
2011. nov. 14. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!