Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Fekete retekkel kapcsolatban...

Fekete retekkel kapcsolatban kinek milyen tapasztalatai vannak?

Figyelt kérdés
2011. nov. 20. 12:44
 1/8 anonim ***** válasza:
Fürdeni kéne
2011. nov. 20. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
A feketeretek nagyon jó köhögéscsillapító hatású. Ki kell kaparni a belsejét, mézet kell beleönteni, egy napot a hűtőben tartani, és a felhigult mézet iszogatni. Megéri, mert használ.
2011. nov. 20. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszi! És epekőre is jó?
2011. nov. 20. 16:17
 4/8 anonim ***** válasza:
Szerintem arra biztos nem.
2011. nov. 20. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Mifelénk Rabanon nevű feketeretek-kivonatot kapni,így nem kell vesződni a retekkel, ami eléggé macerás. Én is azt használtam 2 hónapig és tökéletesen rendbe rakta az epém és a májom működését.

Használják epekő oldására is, de ez nem egy rövidtávfutás, hanem eltart jó pár hónapig, mire megjelenik valami eredmény.

2011. nov. 20. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nekem erről egyből az epekő jutott eszembe, igaz nekem nincs ezzel gondom de olvastam a (Mária Treben) "Fűben fában orvosság" című könyvben.


Itt egy kereső link:

[link]

2011. nov. 27. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Az idézett könyvben még egy rövid történetet is leírtak.

Úgy jöttek rá a hatására, hogy valakinek kiműtötték az epekövét és egy tasakban eltették. Valahogy mellé került egy fekete retek héj darab és azt vették észre, hogy az a kő egy részét feloldotta..

2011. nov. 27. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Szia,

több mint két éven át ittam feketeretek levet,naponta 5 alkalommal,préselt mennyiségtől függően 2-3 decit alkalmanként.Én egy diónagyságú epekő miatt ittam, azt föloldandó.Semmit,egyáltalán semmit sem változtatott sem a méretén sem az állagán.A megoldást az ursofalk napi 3 szori szedése, és a havi ultrahangos epekőzúzás hozta meg nekem.Elszúrtam mert pont az utolsó két alkalmat hagytam ki és az addigra .8 cm kő ma újra 21mm.A tb ezután már nem fizeti, ám külföldi munkám miatt nem tudtam hónapokig otthon maradni.A feketeretek bizonyosan nem árt, ám epekőre nekem nem vált be kitartásom ellenére.Neked ettől még bejöhet.Sok sikert,jobbulást

2012. jan. 2. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!