Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Szerintetek káros a napi...

Szerintetek káros a napi kétszeri fürdés/tusolás?

Figyelt kérdés
Általában este, és délután fürdök, miután haza jövök. Káros lehet a bőrömre? Mit gondoltok? :)
2011. nov. 22. 17:33
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
hozzáteszem, kora délután és késő este!
2011. nov. 22. 17:34
 2/12 anonim ***** válasza:
szerintem reggel kéne,munkába/iskolába menetel előtt,és este(lefekvés előtt)...én mindig így csinálom...
2011. nov. 22. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
nem hinném hogy káros, ha szükség van rá (nagyon izzadsz, kemény fizikai munát végzel akkor oké). én csak akkor zuhanyzok kétszer ha aznap edzek, de akkor is inkább úgy csinálom hogy reggel zuhanyozok , délután van egy edzés és utána természetesen megint zuhany.
2011. nov. 22. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
73%

Nem, dehogyis, miért lenne az? Sokan így csinálják.

Csak azt nem értem, ha valaki közvetlen lefekvés előtt tusol, miért kell másnap reggel is? Vagy annyira megizzad éjszaka?

2011. nov. 22. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem káros, amiért mégsem szokták javasolni az amiatt van, hogy minden egyes vegyszeres fürdés roncsolja a bőr sav-bázis egyensúlyát. Vagyis, a kórokozók sokkal könnyebben bejutnak a szervezetedbe egy olyan bőrön keresztül, amit gyakran kitesznek a vegyianyagok (mert a tusfürdők többsége iszonyatos összetevvel bír) roncsolásának.
2011. nov. 22. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Egyrészről káros, mert eltávolítod a bőr védő savköpenyét, másrészről meg szükséges, hogy eltávolítsd a napi port, egyéb, a levegőben lévő vegyianyagot, izzadságot, ami eltömi a pórusokat és nem tud lélegezni a bőröd. Ezt az ellentmondást csak úgy lehet áthidalni, hogy a lehető leg semlegesebb szereket használod, illetve az egyik alkalommal nem is használsz semmit. Nagyobb hatásfokú tisztálkodószerre annak lehet szüksége, akinek a munkája során fokozottabb szennyeződésnek van kitéve a bőre.
2011. nov. 22. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
26%
A hal egész nap vízben van. Igaz, nem használ tusfürdőt...
2011. nov. 22. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
A hal nem csak hogy nem használ tusfürdőt, hanem speciális nyálkaréteg borítja, aminek nem az a szerepe, hogy nehezebb legyen kézzel megfogni. Szóval nem szerencsés példának felhozni.
2011. nov. 22. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Általában minden nap edzek (vagy testnevelés óra, vagy edzés, vagy kondi), hétvégén nem, akkor csak este szoktam fürdeni, vagy ha megyek valahova este, akkor délután. Köszönöm a válaszokat!
2011. nov. 22. 20:26
 10/12 anonim ***** válasza:
nem káros, legfeljebb teljesen felesleges.
2011. nov. 23. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!