Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Alváshiány, iskola-munka,...

Alváshiány, iskola-munka, milyen káros rövidtávon?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Tegnap aludtam 2 órát, éjszaka dolgoztam 8 órát. Aztán reggel suli. Ma délután aludtam 3 órát, és ma megint megyek munkába, holnap meg suli. Reggel 8-4-ig. Szerintetek rövidtávon mennyire veszélyes? Mert most rohadt fáradt vagyok, stb.. Volt vki vmi haasolnó helyzetben?
2011. szept. 21. 19:53
 1/4 anonim ***** válasza:

Orvosnál:

-Kisfiam, nagyon fáradt vagy, mennyit alszol naponta?

-3-4 órát.

-Az nagyon kevés!

-De mind a 7 tanórát nem aludhatom végig.


Szóval pár nap után el fogsz aludni az iskolában.


Én egy éjszakát ki bírok hagyni. Volt, hogy kettő kimaradt, egyetemi napok miatt. (jó, egy kicsit azért aludtam) De a 3. nap már egész nap kábult az ember, és ülve elalszik.

2011. szept. 21. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Vagy az iskolában romlik meg az eredményed, vagy a munkahelyedről rúgnak ki, mert nem tudsz rendesen dolgozni. Minimum 6-7, de inkább 8 óra alvás kell, hogy rendesen ki tudd pihenni magad és tudj tanulni/dolgozni.
2011. szept. 21. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Az érettségis-szalagavatós drukkban néhány hónapig nagyon keveset aludtam. 3-4 napot bírtam néhány órás alvással, sok kávéval, aztán 16 órákat aludtam egyhuzamban. Nagyon káros volt, lett következménye, a legrosszabb a migrénes fejfájás. Hajhullás, romlott a szemem (mert este is használtam, folyton kiszáradt, bevérzett) ugrált a vérnyomásom, heves szívdobogásaim voltak és ingerlékenyebben regaáltam mindenre. A végén hallucináltam a fáradtságtól és voltak üresjárataim, amikor nem tudtam hogyan kerültem egyik helyről a másikra? Persze a stressz is bennevolt a dologban. Érettségi után kórházba kerültem, 1,5 hónap alatt nagyjából rendbehoztak sok vitaminnal és normális alvással, étkezéssel, stresszoldókkal. :)
2017. máj. 30. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ha 6-ot alszok, ha 8-at ha 10-et én ugyanúgy fáradt vagyok. Bár 2-3 óra nagyon kevés, haszontalan órákon amin jól állsz, akkor zsa hátsópad aztán aludj egyet. Én is így szoktam, szarul hangzik de nagyon jó egy dolog.
2019. jún. 18. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!