Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » A nők jobban fázósak mint a...

A nők jobban fázósak mint a férfiak?

Figyelt kérdés
Csak mert őket többet hallom panaszkodni, hogy milyen hideg van...
2011. nov. 23. 16:38
 1/10 anonim ***** válasza:
Elég fura,szerintem is fázósabbak,pedig a nőkön több zsír van,és bizonyított,hogy hosszabb idő után halnának éhen,mint a férfiak,mivel több zsírt tudnak lebontani,így jobban bírják az éhezést.Nem tudom miért fáznak jobban ...
2011. nov. 23. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Sajnos nem tudok hiteles választ adni, nö még nem voltam.
2011. nov. 23. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 bánomisén ***** válasza:
Én meg még férfi nem voltam, de a nők általában tényleg gyakrabban és hamarabb panaszkodnak arról, hogy fáznak.
2011. nov. 23. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Mert a nők jobban szeretnek panaszkodni, a férfiak csendben fáznak. :-DDDDDDD
2011. nov. 23. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
A nők valóban kevésbé bírják a hideget mint a férfiak, és ennek oka az, hogy jobban konzerválják a testhőjüket, ami látszólag egy ellentmondás. A nőkön egyenletesebben oszlik el a bőr alatti zsírréteg, és jobban képesek a keringő vérmennyiséget a fontos szervekbe irányítani mint a férfiak. Ezzel az életbenmaradáshoz szükséges szerveiket védik a hidegtől. Igen ám, de így kevesebb vért áramoltatnak a kezükbe és a lábukba, vagyis fáznak. Ennek a hőmegőrzési technikának evolúciós oka lehet: miután a nőknek kisebb az izom- és zsírtömegük, más, hathatós módszert kellett kifejleszteniük, hogy a testük maghőmérsékletét állandó szinten tartsák.
2011. nov. 23. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 bánomisén ***** válasza:

17:00

WOW! Köszi, most legalább már ezt is tudom! Tényleg fogalmam sem volt, miért vagyunk mi ilyen fagyosak :-D


Évajuli: XDDD

2011. nov. 23. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
57%

Évajuli for prezident!


De az 5. válaszoló is kaphatna egy minisztériumot azért.

2011. nov. 23. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
legalább ezt is tudjátok tanuljatok
2011. nov. 24. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
után néztem google ugyanis mindenkinek csak annyi lenne hogy utána jár de akkor bocs hogy segítettem én is jót röhögök hahaha tejbegríz
2011. nov. 24. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

A különbség a férfi és a női test összetételének eltéréséből adódik. A férfiak testének 40%-a izom, és csa


k 15%-a zsír. A nőknél az anyagcserében aktív testtömeg, vagyis az izomzat kisebb arányú,


csak 25%-a áll izomból, 25%-a pedig zsír. A zsír az izommal ellentétben nem képes hőt termelni, csupán izolálja azt.

2011. nov. 24. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!