Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Miért van ez, már órán is?

Miért van ez, már órán is?

Figyelt kérdés

Nagyon rosszul alszom nyár óta. Nyáron kezdődött, aztán most suli alatt is, de annyira rosszul hogy vagy az van hogy fél 1-ig nem tudok elaludni (6kor van ébresztő mobilomon) vagy elalszom 11-kor de megébredek hajnali 3-kor és nem tudok visszaaludni.


Nem érzem magam stresszesnek: mindig jó tanuló voltam, 5ös, bár most készülünk érettségire az igaz. Azt hittem a jogsi miatt vagyok ideges de megcsináltam letettem a jogsit, és azóta is sz*rul alszom.


Annyira roszs hogy ma órán is elaludtam kb 3-5 percet tuti aludtam. 5-nél többet nem mert felébredtem a padtársamra meg alig pár mondat hiányzott a füzetemből abból amit a tanár lediktált.

De félek hogy észreveszik suliban is... mit tegyek? Iszom kamillateát, korán ágyban vagyok (negyed 11-kor... de sokszor csak forgolódom fél 1-ig...)

Kamillatea néha segít.


Mi miatt lehet ez? Hogy szüntessem meg?


2011. nov. 29. 16:11
 1/2 A kérdező kommentje:
Nincsenek magánéleti gondjaim, nincs szerelmi problémám (nincs barátom nem is érzem hogy kellene most) 18 éves vagyok. Nincs semmiféle vizsga a közelben (februárban vagy áprilisban fogok majd nyelvvizsgázni) meg semmi egyéb ami aggasztana
2011. nov. 29. 16:14
 2/2 anonim ***** válasza:
Hát ha 100%, hogy nem az idegeskedéstől van (Bár én is most vagyok végzős, és én sem alszom, de én hülyére izgulom magam), akkor okozhatja pl rendszertelen életritmus, mozgásszegény életmód (próbáld ki, hgoy alvás előtt kb 3-4 órával kitombold magad, pl elmész futni, vagy zenére ugrabugrálsz), stb.. De ha ilyen régóta tart, akkor nem ártana az orvosnak megemlíteni!
2011. nov. 29. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!