Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Hajhullás ősszel?

Hajhullás ősszel?

Figyelt kérdés
Észrevettem, hogy a korábban dús hajam nagyon elkezdett hullani és ritkulni kb. október elejétől...Ti tapasztaltaok ilyet ősszel? Eléggé meg vagyok iyledve, de olvastam, hogy ősszel iszonyú sok haj kihullhat az évszakváltás miatt. Velem eddig ilyen nem történt, kíváncsi vagyo a véleményekre. Eleve sok hajam van és 10-15 hajszál már egy maréknak néz ki de akkoris...most turbón szedem a vitaminokat:(:(
2011. nov. 30. 22:56
 1/4 anonim válasza:
Ugyanebben a cipőben járok, mondjuk én nem szedek vitaminokat. Én nem hiszem, hogy ez egy őszi 'vedlés' lenne, bár azt sem tudom mi más lehetne. Nekem is jó sűrű a hajam, de mikor végigszánkázom csak egyszer kézzel már vagy 8 szál van a kezemben. Nekem már tavasz óta így megy, de nem tűnik kevesebbnek. Amúgy azt mondják, ilyenkor egy picit vágatni kell belőle, legalább is úgy hallottam.
2011. nov. 30. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Igen, én már évek óta figyelem! Tavasszal is hasonló a helyzet, de nem ilyen drasztikus. Nekem az utóbbi 1 hétben kezd normalizálódni az állapot. Mivel derék alá érő hajam van, elég feltűnő a sok haj a lakásban...


Ha megfigyeled egy időben jelentek meg a tv-ben a "Hullik a haja?" reklámok... Ha aggódsz, én a revalid kapszulát ajánlom, és a vitamin egyébként sem árt, de nem sokára abbamarad. :)

2011. nov. 30. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszi!! Azt mondják, 50-100 haj között normális, ha kihullik naponta...hát szerintem nekem ennyi nem volt, mondom mosásnál két maroknyi haj jön ki, de derékig érő hajból ez tényleg 40-50 szálat jelenthet...ezért látom ennyire soknak:S Arra emlékszem, hogy mindig hullott a hajam de ez természetes, napi 10-20 szál, OK. Az is így van, hogy nyáron iszonyat dús hajkoronám volt, július augusztusban még tuti, szeptemberben sem volt iszonyú baj vele, viszont október-november folyamán nagyon megritkult...kb fele lett érzésre???...ááámindenféle vitamint szedek, forcapilt is kínomban, csak attól rettegek, kihullik az összes...plusz ricinuspakolást is elkezdtem. Lehet, h nyáron túl sokat voltam napon, megszokta a hajam, októbertől ez az idő, levegő kikészítette? Miért kell vágatni? Levágok belőle 1 cm-t és miért lesz jó?...Nagyon köszi a válaszokat, mondom rettegek, mert a 2 hónap alatt érezhetően kevés hajam lett.
2011. dec. 1. 10:02
 4/4 anonim ***** válasza:

Ne aggódj! :) Nem hullik ki az összes! :D Jövő nyárra újra szép lesz!


Még az jutott eszembe, hogy nézd meg a homlokod felett a hajtövednél, hogy vannak-e "bébihajaid" olyan 1-4 cm-es új hajszálak. Ha van, akkor megnyugodhatsz, ha nem találsz, irány a doki!

2011. dec. 3. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!