Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Nyomást érzek a mellkasomban,...

Nyomást érzek a mellkasomban, mitől lehet ez?

Figyelt kérdés

Pár napja észrevettem, hogy időnként erősen ver a szívem (nem gyorsan és nem szabálytalanul, csak úgy dübög hangosan pár percig - fél óráig, szinte hallom, érzem a tokomban). Ma úgy ébredtem (egy elég rosszul átaludt éjszakát követően), hogy a mellkasomra nyomás nehezedik, mintha egy téglát tettek volna rá, és nehezen megy a légzés, nagyokat sóhajtozok, úgy könnyebb a légvétel. Nem egész nap volt ez, csak reggel és este, és kb. 30 percet követően többé-kevésbé el is múlt. Közben kivert a hideg veríték, kihűlt a kezem és reszketni kezdett.

Az utóbbi egy évben eléggé stresszes, szorongó, feszült vagyok, sokat sírok, "ingerültebben" viselkedem a szokottnál. Ideges vagyok, gyomorgörcsöm van...Szerintetek ez okozhatja?? Pszichés dolog állhat az egész hátterében?? Vagy a szívemmel lenne valami???

Tudom, hogy nem vagytok orvosok, és nem is diagnózist várok (azt majd az orvosomtól, ahova el is megyek, ha ez nem múlik pár napon belül), de érdekelne, valaki tapasztalt-e már hasonlót! Egy kicsit megijedtem...

Előre is köszi a segítőkész válaszokat!


2011. dec. 12. 23:48
 1/3 anonim ***** válasza:

Azok a dolgok amiket leírtál okozhatják simán, de ezek sajnos a szívre is hatnak.

Mindenképp menj el orvoshoz, mert egy szívroham csúnya tud lenni.... :S

2011. dec. 13. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Az ha tipikusan a nap ugyanazon szakaszaiban fordul elő - mondjuk este - inkább valószinűsíti, hogy nem fizikai gondod van, hanem valami pszichés.


Én is hasonlóan éreztem először, esténként hevesen vert a szívem, zsibbadtak a kezeim, vert a víz. A háziorvos elküldött "biztos ami biztos" alapon kardiológushoz, akivel elbeszélgettem, kérte hogy mérjem reggel-este a vérnyomásomat és jegyezzem fel, csinált ultrahangot (amin mindent rendben talált), aztán az első vagy második kontroll után azt mondta, hogy fáradjak át a kolléganőjéhez (pszichiáter), mert a tüneteim tipikusan hölgy szakterületéhez tartozó bajra utalnak.

2011. dec. 13. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Szerintem a szorongástól van.Nekem is volt ilyen,kétszer is mentem ekg-t csináltatni.Valami enyhe nyugtatót szedhetsz.Nekem mondjuk az oldotta meg,hogy elmentem végül dokihoz,aki adott gyógyszert.És azóta nincs a rettegés,gyomorgörcs.
2011. dec. 13. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!