Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Szenvedhettem halláskárosodást...

Szenvedhettem halláskárosodást a diszkóban?

Figyelt kérdés

Még nyár végén voltam egy diszkóban, ahol valami olyan istentelenül erős volt a zene, hogy azt hittem, nem bírom ki. Miután kijöttem, minimum negyed óráig olyan volt, mintha be lenne dugva a fülem, fele olyan élesen se hallottam, mint normálisan.


Nincs erre valami törvény? Hogy tehetik ki ilyennek az embereket? Tudom, hogy hülye voltam bemenni, de kívülről nem tudhattam, és amikor már egy rakat pénzért megvettem a jegyet, nem akartam rögtön kimenni.



Lehetett valami baja a fülemnek? A hallásomat féltem a legjobban, mert az az, ami nekem mindig is kiváló volt. Mindenféle zenei előképzettség nélkül csomó mindent le tudok játszani zongorán, meghallom a magas hangokat (pl. denevér) és azt is, hogy honnan jönnek, felismerek egy csomó madarat a hangjáról (anyukám zenetanár volt, biztos tőle örököltem). Szoktam hallgatni zenét MP3-on, de mindig ügyelek rá, hogy ne legyen túl hangos. Azért merült ez fel bennem, mert előfordult mostanában többször is, hogy nem értettem elsőre szavak végét, amit mások mondtak, de igazából én ezt másnak tudtam be mindig is. (Hogy minek, azt elég nehéz elmagyarázni, de megpróbálom: szóval van egy olyan képességem, hogy egy zenét teljes tisztasággal vissza tudok játszani az agyamban, szinte úgy, mintha valóban hallgatnám. Viszont ezzel együtt jár az is, hogy szinte állandóan jár valami zene a fejemben, és nem bírom tudatosan kikapcsolni, ami egy idő után elég fárasztó. Különösen akkor, ha nem alszom ki magam, kóválygok és szétszórtak a gondolataim, ilyenkor mindig van valami zene vagy más, ami megy a fejemben. És az a gyanúm, hogy néha emiatt nem értek szavakat, mert elvonja a figyelmemet a "belső zaj").


Szerintetek el kell mennem fülészhez? (El lehet menni ingyen, vagy mennyibe kerül, mi ennek a menete?) Illetve hallottam, hogy 20 éves korra lecsökken a hallástartomány. Lehet ez ellen tenni valamit, lehet "tisztítani" a fület?


2011. dec. 18. 20:17
 1/5 anonim ***** válasza:

Egy alkalomtól még nem károsodott,de ne menj sűrűn diszkóba.

Én is múltkor bementem,elég durva volt.

2011. dec. 18. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nem nagyon járok bulizni, volt tavasszal egy olyan buli ami után még órákig olyan volt, mintha be lenne dugulva a fülem, de semmi bajom nem lett tőle, ugyanúgy jobban hallok mint az átlag, pont mint előtte. Ennyire nem kell túlaggódni.(Rokonom audiológus asszisztens, ő nézett meg minket nem csak úgy mondom)
2011. dec. 18. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Neked abszolút hallásod van,és kis túlzással semmi köze a füledhez ennek.

Egyébként rendszeres zajártalom kell ahhoz,hogy károsodjon a hallásod.

2011. dec. 18. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, megnyugodtam!


Utolsó: hízelgő, amit írsz, de abszolút hallásom nincs, mert nem tudom megmondani egyből egy hangról, hogy melyik hang. Bár lehet, hogy gyakorlással menne.

2011. dec. 19. 16:00
 5/5 anonim ***** válasza:
Hát erről beszélek:) Vagy csqak,még nem vagy tisztában vele,hogy megy neked.zenei előképzettség nélkül hangszeren játszani, hallás után fejből játszani.. ha nem is abszolút hallás,de a belső hallásod nagyon jó lehet+egy nagy adag zenei érzék kell hozzá. Ennek nem a füledhez van köze:) beethoven süket volt például,a belső hallása mégis olyan jó volt,hogy így is tudott komponálni,zenét írni,és játszani is
2011. dec. 19. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!