Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Egy diszkóban mekkora eséllyel...

Egy diszkóban mekkora eséllyel szenved valaki tartós halláskárosodást?

Figyelt kérdés

Nem szoktam diszkóba járni, de szeretek néhány mai zenét, amit diszkókban is játszanak. Külföldön egy jó kis társasággal elmentünk egybe, kikapcsolódni egy kicsit.

Lehet, hogy én vagyok túlérzékeny (a füleim egyébként tényleg nagyon érzékenyek, ezt már régóta tudom szerintem jobb a hallásom az átlagnál) de nekem ott annyira de tényleg ANNYIRA rohadtul hangos volt, hogy szinte kibírhatatlannak éreztem. Legszívesebben befogtam volna a fülemet vagy leállítottam volna a zenét. Mi szükség van erre? Nem vagyok egy nagymama, de annak a hangerőnek a 3/4-e is bőven elég lett volna.


Amikor kijöttem, minden alkalommal (többször voltunk) azt éreztem, mintha a füleimet betömték volna valamivel és azon keresztül hallanék. Kb. félig megsüketültem. Nagyon rossz volt.


Lehet ennek valami maradandó következménye?


2011. szept. 13. 17:23
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha rendszeresen jársz, lehet maradandó hatása, de egy rövidebb, erős hatásnak is. (Pl. beállsz a hangsugárzó elé.)
2011. szept. 13. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Az én esetemben lett, pedig sosem jártam diszkóba, mindössze az iskolain voltam még 8. osztályban, meg pár évvel később egyszer koncerten. Most már egy ideje ha teljesen csend van, folyton tompa zúgást hallok, és ez biztos nem fog elmúlni.
2011. szept. 13. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Viszont én a hangfalhoz elég közel voltam, szóval ezért volt elég az egy alkalom is.
2011. szept. 13. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Még annyi, hogy a hallásomat, mármint azt, hogy milyen távolságból vagyok képes meghallani egy zajt, azt nem rontotta, tehát ugyan úgy hallok mindent, csak hát van a zúgás.
2011. szept. 13. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Én kb. 4x voltam, és elég sokáig voltunk... nem érzékelek egyébként változást, bár fogalmam sincs, hogy ha van, akkor hogyan érzékelhetném...
2011. szept. 13. 17:40
 6/7 anonim ***** válasza:
egyszer voltam, azóta sípol a fülem, szóval az szent hogy soha a büdös életbe nem megyek többet diszkóba
2011. szept. 13. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
45%

hagyatok már a hülyeségeitekkel xD

Igen az tény , hogyha közel állsz a hangfalakhoz, vagy nem bírják a füleid a nagy zajt akkor károsodik...sőt szerintem minden discoba a magas decibel miatt...

Viszont, váltig állítom ,hogy én minden hónapban 2szer járok bulizni már 4éve...és semmi ilyen sípolást, zúgást nem érzek ha csend van akkor sem:)

Sőt a hallásom is kifogástalanul működik:)

A lényeg ,hogy ne közvetlen a hangfal mellett táncolj, és azért ne minden nap járt.. havi 1-2 3órás bulival semmi komolyabb baj nem lehet:D

2011. szept. 13. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!