Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mit jelent ha valakinek...

Mit jelent ha valakinek allandoan zug belul a feje? Nagyon meg vagyok ijedve, de orvoshoz most nem tudok menni mert nincs biztositasom.

Figyelt kérdés
egesz nap hallom, ha ejjel felebredek akkor is.....reggel mikor felkelek akkor post nem, de aztan megint kezdodik elorol.....akkor is
2011. dec. 19. 21:08
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Kár, hogy nem írtál többet magadról. Kor, nem, cigaretta, pia. A fül ( fej) zúgásnál először azt tisztázzák, hogy nem a fülednek van baja. Ha nem annak, akkor agyi ok lehet. Hajszálérben mészlerakódás. Az a rész nem kap helyes információt, ezért jelez. Fő okozója a dohányzás, de lehet hajlam is. Kimondott gyógymód nincs rá. Ha fiatal vagy még, akkor az életmódváltás segít. Ha már túl vagy a 35-ön, akkor így kell leéljed az életed.
2011. dec. 19. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

55 eves ferfi vagyok


nem dohanyzok mar 20 eve es 15 eve nem fogyasztok szeszes italt sem......a zugas kb. 2 hete tart.....felek nahogy daganatrol legyen szo

2011. dec. 19. 21:35
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
nekem 4 éve zúg a fejem, időnként még forgó-jellegű szédülés is jelentkezett végül kiderült, hogy egy súlyos betegség okozza, tehát érdemes lenne orvoshoz fordulni a problémával
2011. dec. 20. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
de megis mi az a sulyos betegseg ami ezt okozta neked?
2011. dec. 20. 01:04
 5/18 anonim ***** válasza:
90%
Meniere-szindróma?
2011. dec. 20. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
nekem olyan erzesem van mintha a fejemben lenne a zugas nem pedig a fulemben.....ha befogom a fulemet akkor is hallom mintha melyrol a fejembol jonne
2011. dec. 20. 11:16
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Kivizsgálás szükséges.


A fülzúgás oka lehet pl. a fül fertőzése, a fülzsír felhalmozódása, a hallás romlása (pl. zajártalom miatt), Ménière-betegség (ekkor szédüléssel jár együtt), a hallásért felelős agyideg daganata, a hallócsontocskák betegségei, fejsérülés, magas vérnyomás, érelmeszesedés, agyérbetegségek (pl. AVM), gyógyszermellékhatások.

2011. dec. 20. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Kedves kérdező: szépen sorban haladjál. Zúghat a fejed (füled) pl. ha magasabb a vérnyomásod. Mindenképp menj el a fülészetre. A legvégén azt fogják megállapítani, hogy a korral jár. Nálam kb 40 éves koromban jelentkezett. Akkor a dokik azt mondták hogy ez nem gyógyítható. De keress rá a googlival a fülzúgás vagy a tinnitus szavakra. Különben meg valamilyen front jön, mert az enyém is erősen zenél. Meg lehet szokni.
2011. dec. 20. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
az elottem szolotol kerdeznem hogy amiota elkezdodott egyfolytaban hallod a zugast......sosem szunik mar ez meg?
2011. dec. 20. 17:38
 10/18 anonim ***** válasza:

17:38


Az okától függ. Ha baleset óta zúg, akkor elmúlhat, de eltarthat évekig is, vagy örökké.


Ha korral járó hallásvesztés következménye, akkor nem fog megszűnni. Ha hallóideg-daganat van, az operálható. Ha vérnyomásprobléma, az kezelhető, a fülzsír eltávolítható.


Orvoshoz kell menni. Ha az orvosok nem tudják megoldani, akkor vannak fülzúgásra specializálódott magánrendelők is. Vagy tudnak segíteni, vagy nem. A fülzúgás egy gyakori probléma, és sajnos a legtöbbször nem derül ki az oka.

2011. dec. 20. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!