Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Gyakori ájulások ellen mit...

Gyakori ájulások ellen mit lehet tenni?

Figyelt kérdés
Segítsetek, mit lehet tenni akkor, ha gyakran ájulás közeli állapotba kerülök, vagy el is ájulok? Néha ha nagyon izgulok, vagy ha esetleg sokat állok a napon, akkor rosszul leszek? Előfordult már olyan is, hogy felelés közben illetve ballagáson is elájultam, de ájultam már el autóban is.:S Nagyon nehéz kibírni, hogy ne történjen meg, ha már elkezdődtek a tünetei (szédülés, izzadás, rossz hallás, látászavar). Nem tudom mi lehet az oka vagy hogy hogyan tudnék tenni ez ellen valamit? Légyszi segítsetek, mitől lehet ez?
2009. máj. 19. 14:37
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Orvossal beszéltél már erről?

Amúgy unokahúgom volt "ájulós". Arra kellett figyelni vele kapcsolatban, hogy nagy melegben tömegbe ne menjünk, és ott ne álljunk sokat (pl.: 36 fok melegben piacra ne menjünk, pláne ha zsúfolt), iletve zárt, levegőtlen - meleg - térben ne legyen, mert tuti az ájulás. Ilyen ppl.: nyáron a melegben hagyott, túlmelegedett gépkocsi vagy nyári hajókirándulás zárt hajóban.

Víz, nedves törlőkendő mindig legyen nálad, és kerüld a kritikus helyeket. Gyanítom, a felsorolt helyszínek nálad is ájulást válthatnak ki.

(Ha elmúlik a pubertás kor, szerintem kinőhető.)


Üdv!

2009. máj. 19. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Igen, a felsorolt helyek közül némelyik nálam is kritikus, de csak akkor, ha valami miatt izgulok vagy bepánikolok... piacon, meleg autóban, hajón még sosem volt ilyen gondom. Amúgy egy 19 éves srác vagyok...
2009. máj. 19. 15:01
 3/3 anonim ***** válasza:

Szia!


Ha legközelebb mész a körzetihez, említsd meg neki. Lehet, hogy tud egy jó pszichológust, akinél tanulhatsz olyan technikát, amivel ezt kezelni tudod. De még mindig úgy vélem, hogy idővel kinövöd.



Addig is víz, törlőkendő, levegőtlen helyiségek és a sok állás kerülése.


Üdv!

2009. máj. 19. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!