Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Az egészséges életmódra való...

Az egészséges életmódra való törekvéssel mennyit segítünk magunkon?

Figyelt kérdés

Ez egyáltalán nem egyértelmű, főleg, ha idősebb rokonok, ismerősök eseteit hasonlítjuk össze.

Szerintetek? Ti meddig mentek el, mennyit tesztek az ügyért?


2011. dec. 30. 11:47
 1/4 anonim ***** válasza:

Már azzal, hogy törekszünk rá, segítünk valamennyit. Nyilván egyénenként változik, hogy kinek mennyit sikerül tennie érte.


Én szerencsés, és relatíve sikeres vagyok ezen a téren, persze a szerencsémmel én se mennék sokra, ha nem érdekelne.

2011. dec. 30. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szerintem akkor teszel legtöbbet az ügyért, hogy a te szavaiddal éljek, ha általában a józan középutat követed mindenben, táplálkozásban, tisztálkodásban, pihenésben, sportban egyaránt. Nem ülsz fel divatos eszméknek, mikor tapasztalhatod, hogy egyugyanazon dologról néhány évente kikiáltják az ellenkezőjét, lásd: vaj, kontra margarin és ez csak egy nagyon egyszerű példa, ilyenek tömkelegével találkozunk. Agyon fertőtlenítjük magunkat és környezetünket, aztán csodálkozunk, hogy egyre satnyább az immunrendszerünk. Hiánybetegségekbe belenyomorodnak a vegetáriánusok, és sorra halnak hirtelen halállal fiatal élsportolók. Meglepő arányban császárral szülnek az anyák, és annyi gyógyszert eszünk, hogy már a természetes vizekben kimutatható mennyiségben jelen vannak az antibiotikumok és a fogamzásgátlók.

Ennyit erről dióhéjban, mielőtt végképp elragad az indulat.

2011. dec. 30. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

"...a természetes vizekben kimutatható mennyiségben jelen vannak az antibiotikumok és a fogamzásgátlók."


Én is mindig ezt mondom, és mindig hülyének néznek miatta. Az antibiotikumokkal egyébként még nincs is olyan komoly gond, ellentétben a másikkal.

2011. dec. 30. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Az antibiotikumokkal is gond van, ha az orvos akkor is felírja, ha egy hét pihenés, fokozott odafigyelés a vitaminbevitelre és házipraktikák ugyanazt érnék el.

Dehát sokan a sima megfázásra is gyógyszert vesznek be, és miután az enyhíti a tüneteiket, azt hiszik, mindent megtettek.

2011. dec. 30. 15:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!