Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Másfél éven keresztül 6,5,...

Másfél éven keresztül 6,5, ill.4 óra alvásról mi a véleményetek?

Figyelt kérdés
Én ezt csinálom kb. másfél éve. milyen hatásai lehetnek? Vagy nem káros szerintetek?
2012. jan. 1. 23:30
 1/9 anonim ***** válasza:
Évek óta négy órákat alszom...
2012. jan. 1. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

kimerited a szervezeted


csináltam,12-16 óra meló heti 6 nap,plussz utazás...nulla magánélet,minimális egészséges kaja,csak ettem amit találtam és hamar kész volt....2 év alatt jutottam el oda hogy olyan szintre meritettem ki magam,hogy 2 hétig nem engedtek ki a korházból

2012. jan. 1. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Egy darabig kibírja az ember, pláne ha fiatal és egészséges.

De egy idő után szerintem a kevés pihenés túlhajszoltsághoz vezethet és a szervezet benyújthatja a számlát.

2012. jan. 1. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:

6 óra alvás minimum kell! De tény,hogy fáradékony, és ingerlékeny leszel. Megjelenhet akár koncentráció vagy idegrendszeri zavarokban is ez a kevés alvás. Hamarabb válsz nyúzottá.

Hagyd néha szervezetedet pihenni. Nem tudom munka, tanulás, vagy a parti élet miatt folytatsz ilyen életmódott, de néha tényleg nem ártana pihenned egy kicsit.

Vagy nem tudsz aludni? Ez esetben keressd fel a háziorvosod. Lehet, hogy pszichés eredetű, de az is lehet, hogy valami betegség előjele.

Régebben nem szedtél altatót?

Jó éjt :)

2012. jan. 1. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
Két végéről égeted a gyertyát. Így tönkre megy az idegrendszered. Sőt majd az életed is de mind1 ki mit mond majd rájössz magadtól...
2012. jan. 1. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Én is gyakran alszom ilyen keveset (főleg tanulás és mellette magánélet miatt), de hétvégén mindig kialszom magam, mindkét nap 12 órát alszom, sőt néha már úgy kell felébreszteni délután.. Olyan, mintha már tudná a szervezetem, hogy amikor végre nem ébreszt fel semmi külső dolog (ébresztőóra), akkor kihozza a maximumot alvásügyben. :D Kb. bárhol képes vagyok elaludni és ha csak félórám van, akkor csak félórára.. Szóval így, hogy hétvégén kialszom magam, még egész jól bírom. Mondjuk nekem van lehetőségem nyáron és szünetekben bepótolni a hiányosságokat. Viszont ha nem lenne rá lehetőségem hétvégén, akkor szerintem 2 hétig se bírnám. Ja, és szinte folyamatosan kávézom, ez hozzájár ehhez az életformához.
2012. jan. 1. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. Még annyit tennék hozzá, hogy a viselkedésemben és a hangulatomban kétféleképpen mutatkozik meg az alváshiány. Vagy nagyon ingerlékeny vagyok és nem szólok senkihez, mert tudom ,hogy csak megbánnám, vagy kicsattanok az életkedvtől és mindenen nevetek (igen, ilyen is van).
2012. jan. 1. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
90%

Mint látható, hajnali 4-körül írom ezt a választ is,

mert évek óta nem tudok aludni 4-5 óránál többet egy nap, azt is két részletben.


(A párom 12 órát is képes átaludni.)

2012. jan. 2. 03:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Mint látható, hajnali 4-körül írom ezt is,

mert évek óta nem tudok aludni 4-5 óránál többet egy nap, azt is két részletben.


(A párom 12 órát is képes átaludni.)

2012. jan. 2. 03:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!