Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mekkora baj, ha az antibiotiku...

Mekkora baj, ha az antibiotikum szedéséből 2 nap kimaradt? :S (részletek lent)

Figyelt kérdés
Fogam fájt, be volt gyulladva az ínyem és felírtak rá nekem Dalacin nevű antibiotikumot (napi 3 szemet). Szedtem rendesen pár napig, aztán most hogy itt volt a szilveszter, felfordulás volt és bevallom, elfelejtettem akkor meg vasárnap is bevenni.. meg ma is :S most jutott eszembe.. de már lement a gyulladás és nem is fáj semmim. Szedhetem még újra vagy inkább hagyjam?
2012. jan. 2. 15:34
 1/3 anonim ***** válasza:
Egyszer tettem meg, hogy megszakítottam az antibiotikumkúrát, ami ugye szigorúan tilos, hát jól rá is fáztam, pár hét múlva tíszer olyan beteg lettem... Ha csak egy nap maradt volna ki, azt mondanám, szedd tovább, de 3-4 nap kihagyás után már szerintem ezt elcseszted. Szerintem kérdezd meg a háziorvosodat, mit tegyél, de mínél előbb. Az pedig nem szabadott volna, hogy mérvadó legyen, hogy jobban vagy. Addig kellett volna szedni, amíg előírták. Antibiotikumkúrát nem szabad megszakítani.
2012. jan. 3. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

De nem volt annyira vészes egyáltalán a gyulladás. Ráadásul nem is mondtak konkrétat, hogy meddig kell szednem a gyógyszert. Vagyis addig, amíg el nem múlik a fájdalom az ínyemről, fogamról és utána menjek vissza kihúzatni. Abszolút nem volt vészes. És ha minden igaz holnap vagy holnapután megyek is húzatni és nem lesz gáz :)

És köszönöm szépen a választ!!

2012. jan. 4. 01:47
 3/3 anonim ***** válasza:
Azért nem mondtak konkrétat, mert mindenki tudja, hogy antibiotikumot addig szedünk, amíg el nem fogy, akkor is, ha már a második nap makk egészséges vagy. Ez azért fontos, mert ha elkezded szedni a gyógyszert de abbahagyod, akkor lehet, hogy nem irtottál ki minden baktériumot, amik innentől kezdve ellenállóbbak lesznek, mert ugye egyszer már megtámadtad őket ezzel a gyógyszerrel, így mikor ismét elszaporodnak akkor ezzel is erősebbek lesznek, tehát nehezebb kiirtani. Ráadásul -ez egyébként logikus- csak a legerősebb baktériumok bírják ki a kezelést addig, amíg te jobban leszel, így értelemszerűen ezek az erős egyedek fognak tovább szaporodni. Ez így fognál nem olyan gáz, mert nem bakteriális fertőzésről van szó, csak egy gyulladt fogról amit ki is húznak, de ezt a jövőre vonatkozólag jól jegyezd meg, mindegy mennyire jól vagy, ha az orvos másképp nem rendeli akkor ha elkezdesz antibiotikumot szedni akkor azt végig kell szedni! Nem csak a saját egészségeddel játszol, hanem másokéval is, mert a felelőtlen antibiotikum szedés következtében ott tartunk, hogy egyre több eddig hatásos antibiotikum válik hatástalanná, mert a baktériumok rezisztenssé válnak. Szóval az antibiotikum nem játék.
2012. jan. 18. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!