Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Gyomorkorgás evés után, előtt...

Gyomorkorgás evés után, előtt is. Ti mit csináltok ellene?

Figyelt kérdés
Már jó ideje rendszeresen korog a gyomrom, és mikor csönd van (pl órán) tök cicki, ezt már a többiek is jelezték. pedig eszek mindig reggelit, meg elég sok kaját, és evés előtt azért mert nincs benne semmi, utána meg mert emészt. Ti mit csináltok? van vmi tippetek? vagy szedtek vmi étrendkiegészítőt, gyógyszert? esetleg beteg lehetek?

2012. jan. 5. 17:07
 1/2 anonim válasza:

Nekem is ez volt a problémám, ráadásul baromi sovány voltam, szóval le nem moshattam magamról, hogy anorexiás vagyok, pedig valójában annyit ettem, mint egy állat. A titok az ételekben rejlik. Bizonyos ételek emésztése ilyen zajosan történik. Valójában az emésztésnek csendben kéne működnie, hiszen ha nem így lenne, már kipusztultunk volna, vagy legalábbis nem lennénk mindenevők. Gondolj csak bele, ha a lesben álló vadász gyomra egyser csak megkordul... Szóval, ha szeretnéd, hogy a gyomrod csendben végezze a dolgát, ne traktáld olyasmivel, ami ellen zúgolódhatnékja van. És amit ilyen zajosan emésztesz meg, az hosszú távon más károkat is fog okozni.

Ajánlom elolvasásra Szendi Gábor: Paleolit táplálkozás kezdőkenek c. könyvét. Én évek óta így élek, és emellett, hogy kuss van a hasamban, minden más nyomorom (allergia, túlsúly, fejfájás, menszeszfájás... stb) is elmúlt.

2012. jan. 14. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
köszönöm, végül én homeopátiával kezeltem, és az is működik, azóta egyszer sem kordult meg a gyomrom (amikor ciki lett volna). A barátaim is ajánlották a paleolit táplálkozást, én amúgy is próbálok egészségesen étkezni (pl. vega vagyok meg szerintem "bio" életmódot élek :). És az a véleményem, ha a lelked nyugodt, akkor a testeddel sincs baj-tapasztalatból mondom :D
2012. jan. 17. 19:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!