Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Valóban nem átlagos a testsúlyom?

Valóban nem átlagos a testsúlyom?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Ott kezdeném,hogy 6.osztályos lány vagyok,156-57 cm magas, 53-54 kg és 12 éves.

Egyszerűen mindent kipróbáltam és mindennap minimum 2 embertől hallom,hogy : "Igazán nem értem a gyereket,hogy miért nem sportol így is olyan mint egy malac." vagy " Komolyan mondom ha nem fogsz normálisan kinézni,nem fogok veled ide meg oda menni,mert borzasztóan elhíztál."

Nem bírom tovább..egyszerűen ezt nem lehet tovább hallgatni.

Tényleg ennyire dagadt lennék ?

Kép szemből :

[link]


Tudom elég béna lett,de máshogy sajnos nem sikerült megcsinálnom.


Nos szerintetek is túlsúlyos volnék ?

/54 kg,157 cm/


Hát,köszönöm előre is. :)


2012. jan. 5. 19:06
 1/10 anonim ***** válasza:
Van rajtad egy kis felesleg, de egyáltalán nem mondanálak dagadtnak vagy túlsúlyosnak.
2012. jan. 5. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
A malactól messze vagy még.
2012. jan. 5. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm,de szerintem nem is kicsi.

Én combból szeretnék leadni kicsit,nem nem tudom hogyan ha nem bírom az edzést mert 2 perc után tiszta piros az arcom,és vízes lesz mindenem az izzadságtól.

2012. jan. 5. 19:12
 4/10 anonim ***** válasza:
Semmi bajod sincsen a sulyoddal. A sporthoz pedig szokni kell. Ha sok a 2 perc, mert leizzadsz, akkor állj meg 1,5 percnél. De kezd ujra. És ujra. Nincs miért kapkodnod. Nem egyszerre akarod leadni az összesst, amit feleslegnek vélsz. Váltogasd a gyakorlatokat, és minden esetben melegítsél be. Tudod, karlendítés, derékkörzés, guggolás, lábtorna. Vegyesen, és nyugodtan. Sok sikert.
2012. jan. 5. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2012. jan. 5. 19:26
 6/10 anonim ***** válasza:

Van egy kis hasad, de kövér nem vagy.

Viszont, az elkövetkezendő években még fogsz nőni, most kezdj el sportolni, kevesebb édességet enni, szokj le a cukros üdítőkről, fehér kenyér helyett egyél barnát, és sok gyümölcsöt-zöldséget. Mekit és a többi gyorskajáldát is próbáld hanyagolni. Ezt nem fogyás vagy hasonló miatt, csak az egészséges étkezés mindenkinek jót tesz, súlytól, kortól függetlenül.

Beszélj a szüleiddel, hogy mit tudnának azért tenni, hogy egészségesen egyetek otthon, kérd meg hogy neked csak ritkábban vegyenek csokit meg chipset. Hétvégéken járjatok együtt kirándulni, korizni, úszni, stb. Ez jó szórakozás, összehozza a családot és közben mozogsz is. :) Illetve próbáljatok keresni valamilyen sportot amit szívesen csinálnál. Pl. a sulidban biztos van kosár vagy röpi, ha szereted a labdajátékokat, vagy úszás, az nagyon jót tesz, esetleg valami tánc, aerobik, karate vagy bármi amit szívese csinálnál, csak rendszeres legyen. Ha jól érzed magad, kevésbe leszel közben fáradt, a Tv előtti torna szerintem nem egy 12 évesnek való, de ahogy akarod, bár szerintem egy hiphop órát jobban élveznél. ;)

És nehogy fogyókúrázz, tönkreteheted magadat. Fogyókúrát ilyen idős korban csak orvosi felügyelet mellett (de minimum szülői), de te ettől messze vagy, közel sem vagy orvosi eset. Viszont ha most figyelsz, ahogy nyúlsz, gyönyörű alakod lesz majd. :)

2012. jan. 5. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm ez megnyugtató volt,ezt megpróbálom keresek valami sportot mindenképpen. :] Szerintem jövő héttől már heti 4x-szer fogok edzeni. Mert találtam egy Rock and Roll nevű táncot. Kipróbálom. :)
2012. jan. 5. 19:50
 8/10 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem vagy kövér. Legalább Te nem úgy nézel ki, mint egy csontváz sok kortársaddal ellentétben.
2012. jan. 6. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ha 10 év múlva is ilyen alakod lesz, akkor egy álomnő leszel!!! :)
2012. jan. 7. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
:)) Köszönöm.
2012. jan. 7. 17:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!