Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Tartós magas lázra mi lehet a...

Tartós magas lázra mi lehet a megoldás? (bővebben lent)

Figyelt kérdés
Csütörtökön nyitva maradt az ablak s nem volt rajtam póló így péntek reggelre gyönyörűen megfáztam. Nem foglalkoztam vele, ugyanúgy mentem mindenfelé, ugyanúgy dohányoztam stb. Ez ment vasárnap délutánig. Akkor otthon marha rosszul lettem, és tegnap voltam dokinál, adot antibiotikumot(ospamoxot) szedek köptetőt (ambroxolt) meg estére valamilyen köhögéscsillapítót. S ma reggel arra ébredtem hogy 38.7-fokos volt a lázam, vettem be algót, az le is vitte 37.5-re. viszont 5-6 óra körül is visszament a lázam 38.6-ra, elmentem hűtőfürdőzni levitte 38.4-re majd bevettem egy algót s felment 38.5-re. Jah s egész nap fájt a torkom meg szinte megállás nélkül ugatva köhögök. Vasárnap délután óta rá sem gyujtottam olyan sz@rul vagyok. Valami megoldás a lázra? Am holnap megyek vissza a dokihoz :/
2012. jan. 10. 21:30
 1/4 anonim ***** válasza:
A vádlijaidat csavard be vizes törölközőbe.
2012. jan. 10. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Azt mondtam volna, hogy hűtőfürdőzz, de általában ha az nem használ viszik be az embert az ügyeletre.

Inkább hívjátok ki az orvos, hogy kapj injekciót, vagy lehet viszolyogni fogsz tőle, vagy vegyetek lázcsillapító kúpot. Elég hamar is hat, és mivel megkerüli a májat kicsit erősebb a hatása mintha szájon át alkalmaznád(illetve folytasd a fizikális lázcsillapítást)

2012. jan. 10. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat, lehet hogy ügyelet lesz a vége :/ Most mérem a lázam nemtudom milezs a vége :S
2012. jan. 10. 21:54
 4/4 A kérdező kommentje:
Tökjó, lement 37.8-ra :S
2012. jan. 10. 22:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!