Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mennyi a minimális alvásigényünk?

Mennyi a minimális alvásigényünk?

Figyelt kérdés

Az az óraszám érdekelne, hogy mennyi szükséges minimum, hogy hosszabb távon ne legyen gond belőle. Tehát hogy mondjuk 4 vagy 5 óra? Aztán pedig napközben ki van ez egészítve valamivel? Meditációval, vagy sima fél-egy órás alvással...


Kávé és energia italok kizárva, azokat nem fogok inni.


2012. jan. 11. 00:23
 1/4 anonim ***** válasza:

Szerintem maximum nagy átlagot lehet mondani, én olyan 6-7 órát olvastam többnyire kielégítőnek, de elég egyénfüggő szerintem. Nekem pl ahhoz, hogy teljesen kipihent legyek kell 7-8 óra alvás, de inkább ennél több. Ez is attól függ, hogy minden rendben van-e, nincs-e valami vitaminhiányom, milyen az időjárás stb. Pl. tudom hogy ha nagyon fáradékony vagyok, egész napot áttudnám aludni, akkor vashiányom van, már nem is küld a doki vérvételre, mert eddig mindig bejött...

Kávét néha iszom (ha ilyen kómás időszakaim vannak), energiaitalt sosem. Ha minden rendben, az idő szép és nem kóvájognak felettünk a frontok, akkor 7-8 óra alvás elég.

2012. jan. 11. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Kortól és egyéntől függ. Van, akinek elég 3-4 óra, van, akinek 6-7 kell, van, akinek 8-9, ha a " ne legyen gond belőle" azt jelenti, hogy ne jelentkezzen a krónikus kialvatlansággal járó ingerült, rossz hangulat, vérnyomásproblémák stb.


Abszolút minimum nincs, ha a szervezetnek szüksége van alvásra, akkor alszik egy-két másodperceket vagy perceket bármilyen helyzetben. (Ezért nem szabad kialvatlanul autót vezetni.)

2012. jan. 11. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
60%
A munkáltatók szerint 1ora... :P
2012. jan. 11. 05:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, a teljes pihenéshez, vagyis amikor a sejtek is regenerálódni tudnak 4 óra alvás lenne szükséges, de ez csak tökéletes feltételek mellet érvényes. Ilyen pedig nincs ember emlékezet óta. A levegő tisztasági foka, zajártalom idegállapot, táplálkozás, sugárzás mind-mind beleszámít, ezért van olyan nagy eltérés az egyéni igények között.
2012. jan. 11. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!