Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Scoliozis? Nem reg csinaltak...

Scoliozis? Nem reg csinaltak egy film et a hatgerincemrol es minimalis scoliozist diagnósztikaltak[ez gerincferdules? ]Eszt mikel lehet kezelni, es lehet meg valaha normalis hatgerinc em?

Figyelt kérdés
Es ha meg tutok forntos informatiokat erul a dologrul akor erdekelne.
2011. dec. 29. 14:34
 1/2 anonim ***** válasza:

Nekem is gerincferdülésem van, már csak minimális.


Már futhatok is vele - szakorvos mondta, aki amellett, hogy ortopédorvos, sportorvos is. Megkérdeztem tőle, hogy az úszáson felül mit tehetek a szívemért, tüdőmért is, mert a torna ugye ezekre nem segít. Erre ő maga mondta, hogy futhatok nyugodtan.


Azért fejen, kézen ne állj, figyelj jobban oda a tartásodra.

Az úszást nagyon erősen javaslom, főleg a hátúszást és a pároskarú hátúszást, ezekből álljon legfőképp az úszásod!

Kérdezz rá, van-e lehetőség gyógytornára járni! Én a helyedben járnék egy vagy két évig, akár két helyre, memorizálnám a gyakorlatokat. Utána lehet otthon is.

Mellesleg a futáshoz még annyit, hogy tapasztalatom, hogy futás alatt jobban odafigyelek a tartásomra, és másnap néha van is izomlázam a hátamban - tehát talán még az is segít.



Mindenesetre ne hanyagold, mert rossz lesz a tartásod, emellett jelentkezhetnek később fájdalmak is.


Ha bp-i vagy, akkor az ortopédián kell, hogy adjanak 15 alkalomra és 8 hétre szóló úszásjegyet abba a gyógyfürdőbe, ahova kéred. De ha ez nem megfelelő - nekem pl. nem az, csak nyárra - arra az esetre ajánlhatok olcsóbb uszodákat.



19/L

2011. dec. 29. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Hogy erted: már csak minimális szoval sikerult javitanod:)? rajta?
2011. dec. 29. 15:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!