Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Milyen gyógyszerre szabad...

Milyen gyógyszerre szabad alkoholt inni?

Figyelt kérdés
Este menni akarunk bulizni de sokat köhögök még... Ha veszek be Ambroxol Q-t , akkor arra lehet inni alkoholt? Mármint nem avval venném be -.- meg nem közvetlen rá , csak 1-2 órával később.... Úgy hallottam hogy csak antibiotikumra nem szabad ... ez igaz? és ez az gyógyszer egyáltalán antibiotikum? mit tegyek?
2012. jan. 12. 10:45
 1/3 bensdorp ***** válasza:
60%

Mindig le van írva a betegtájékoztatóban, ha komoly káros következményei lehetnek az alkohollal való kölcsönhatásnak. Ez nem csak antibiotikumoknál lehetséges, rengeteg gyógyszernél, attól függ, milyen utakon bomlanak le a szervezetben, hogyan szállítódnak stb. Mindig minden gyógyszer alkalmazása előtt olvasd végig a betegtájékoztatót! Nem véletlenül mellékelik, tényleg hasznos és fontos tudnivalók vannak benne.

Ha már nincs meg a csomagolása: www.hazipatika.com --> keresők --> gyógyszerek

2012. jan. 12. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A legjobb, ha semmilyen gyógyszerre nem iszol.

Én az Advilra merek inni, mert nem éreztem, hogy csinálna bármit is.

Antibiotikumra semmiképp ne igyál, különben betegtájékoztató, stb...

2012. jan. 13. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
ez a gyógyszer nyákoldó és köptető hatású...nem antibiotikum..nagyon ritka esetekben okozhat anafilaktikus sokkot(ez egy súlyos alergiás reakció) is... nemajánlatos alkoholt inni rá...sőt egyetlen gyógyszer szedésénél sem ajánlott az alkohol...
2012. jan. 13. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!