Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Jók vagy rosszak másnaposságra...

Jók vagy rosszak másnaposságra a következők: kávé, energiaital, paracetamol tartalmú gyógyszer?

Figyelt kérdés

Különböző véleményeket olvastam ezekről. Például, hogy a koffein kifejezetten rossz, de olyat is láttam, hogy másnap reggel igyunk egy kávét...


A fájdalomcsillapítókról is: használ, vagy pont hogy rossz, hiszen alkohol + gyógyszer = még brutálisabb, veszélyes kiütés?


Én mellesleg volt, hogy fájdalomcsillapítót és C vitamit vettem be lefekvés előtt, és másnap meglepően enyhe tüneteket észleltem...


Nem is az a kérdés, hogy kinek mi használ, hanem, hogy tudományos szempontból melyik lehet igazából káros az emberi szervezet számára?


2009. máj. 27. 22:54
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerintem a kávé, mert vízelvonó, és másnaposan az ember amúgy is erősen ki van száradva. amúgy az algoryrin lfekvés előtt buli után tényleg nagyon hatásos. én úgy szoktam, hogy beveszek egy algót és megiszok annyi vizet lefekvés előtt amennyit csak bírok.
2009. máj. 27. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Kösz a tanácsokat! Akkor kávét inkább majd nem iszom.
2009. máj. 28. 08:08
 3/5 anonim ***** válasza:
Rengeteg C-vitamint egyél-igyàl! én ano grapefruit-narancs-citrom facsart levét ittam, pikk-pakk elmult minden bajom :)
2009. máj. 28. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Gyümölcs, hidegzuhany. Nálam ez a nyerő! De kinél mi jön be...
2009. aug. 18. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Vitamin, ásványi só és folyadékpótlás elsősorban a fontos.

A kávé energiaital talán a benne rejlő cukor és koffein miatt lehet élénkítő hatású. Mindenesetre ha teát iszol akkor az abban levő koffein lassabban vagyis hosszabb ideig fejti ki élénkítő hatását. Én gyógyszer és alkohol együttes bevételét hanyagolnám. A koffeines italok kis mennyiségben jótékony értágító hatásúak szóval a fáradt szervezetet mindenképpen felébresztik.


Szerintem 1 kávé, sok ásványvíz, és valami kímélő étel a jó kombináció. Ha valami zsírosabbat eszel buliba indulás előtt, az alkohol felszívódása lassabb és átvészelhetőbb lesz :) Megpróbálnám a magas gyomorsavat valami lúgossal, pl egy kis pohár tejjel hatástalanítani.

2009. szept. 29. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!