Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mi okozhat magas pulzusszámot?...

Mi okozhat magas pulzusszámot? Általában még nyugalmi állapotban is magas, miközben a vérnyomásom tökéletes. Az előbb mértem, a vérnyomásom: 116/76, ami teljesen jó érték, viszont a pulzusom 96.

Figyelt kérdés

...ami szerintem sok, hiszen a normál érték kb.60-80 között van.Ráadásul össze-vissza kalimpál a szívem. Eddig nem volt ilyen probléma, bár mostanában a meló miatt sokat stresszelek. Minden választ köszönök!


26L


2012. jan. 22. 15:16
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Hasonlóan jártam mint te, csak annyi volt, hogy elkezdet szúrni a szíve körül, meg gyorsan vert. Elmentem orvoshoz, elküldtek kardiológiára.Ekg, 24 órás ekg, szívultrahang, aztán nem találtak kórosat. elvileg stressz, cigaretta nagyon meg tudja tuningolni a szívet.

Kaptam gyógyszert, amit fél évig kell szednem...úgy érzem jobb.

2012. jan. 22. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

Pár hónapja 4 órásból 8 órás lettem a munkahelyemen, több a feladatom és ezért görcsös vagyok néha. Dohányzom is, már 18 éves korom óta, de eddig semmilyen problémát nem okozott.

2012. jan. 22. 15:27
 3/11 anonim ***** válasza:
Kicsit alacsony a vérnyomásod, és ezért emelkedik meg a pulzus. A stressztől is lehet. Szedjél Panangint napi 3x1-et. Lehet erre elmúlik. Ez vénynélküli vitamin.
2012. jan. 22. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm Neked is, ment a zöld kezecske mindkettőtöknek! Ezt a vitamint ki fogom próbálni, nagyon köszi a tippet!!!
2012. jan. 22. 15:45
 5/11 anonim ***** válasza:
A szapora pulzusnak a leggyakoribb oka a stressz. Én még csak 21 éves vagyok és volt egy kisebb műtétem és az altatás miatti kivizsgálásokon vették észre,h kicsit magasabb,nekem is olyan 90+ körül szoktt lenni. De érdekes,h reggelente mikor felébredek, normális és mikor elkezdek a sulin gondolkodni v valamin, onnantról kezdve felugrik és,h délután is normális legyen,olyan nincs. Nagy valószínűseggel neked is a stressz okozhatja,na meg ez az új munkabeosztás...
2012. jan. 22. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
56%

"Dohányzom is, már 18 éves korom óta, de eddig semmilyen problémát nem okozott."


No, ez az, ami nem igaz. Hogy valójában mit okozott, azt idejekorán meg fogod tudni. Itt van mindjárt a kérdésed: indokolatlanul magas pulzus. Ez már jel. A többi eztán jön. Majd kérdezz...

2012. jan. 22. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Utolsó, köszönöm Neked is a választ!

Valóban nem jó, hogy cigizek, de nem sokat szívok: naponta 2-3 szálat. Persze ez sem jó, tudom én...közben e-mailt váltottam egy orvos ismerősömmel, aki szerint inkább idegi alapon van a dolog. Elég görcsölős, izgulós vagyok és voltam pánikbeteg is, két évig. Azóta van ez velem, amióta 8 órás lettem, előtte minden teljesen okés volt.


Mindenkit felpontoztam!

2012. jan. 22. 17:07
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, megoldódott a problémám! :) Áthelyeztek a munkahelyemen egy másik részre, ahol nyugi van...most már rendben a pulzusom és a görcsölésem is kezd múlni. :) További minden jót Nektek! :)))
2012. febr. 22. 12:07
 9/11 anonim válasza:
Nekem 160 volt a pulzusom, 24 évesen. Gondolom a stressztől.
2012. márc. 8. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Utolsó, ez durva. :S


És mi lett a vége? Kaptál valami gyógyszert vagy megoldottad a kiváltó okot?

2012. márc. 12. 12:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!