Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » TSH pajzsmirígy hormon szintem...

TSH pajzsmirígy hormon szintem 9,5 lett, a papíron 0,4 és 4 között van a normál érték, szóval magas. Dokihoz hétfőn viszem a leletet. Mire számítsak?

Figyelt kérdés
2009. dec. 20. 09:28
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
pajzsmirigy-alulműködésre, azaz hypothyreózis. nagynénémnek is az van, de hormonpótlással tünetmentesen kezelhető betegség(persze ha krónikus, mert akut dolog is okozhatja). ha akut, akkor szépen kezelik, ha krónikus, akkor hormonpótlás egész életen át. de ez egy tablettável és rendszeres ellenőrzéssel megoldható.
2009. dec. 20. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
11%
Az előzőnek mondanám,hogy tanuljon meg számolni.A határértékek 0,4-4,tehát,ha 9,5 lett az hyperthyreosis,ami túlműködést jelent. Tünetei lehetnek: súlyvesztés, fokozott aktivitás...
2009. dec. 20. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

19 évesen vagyok 54 kiló

szóval. basztatnak is érte rendesen. remélem a kúra túltesz majd minden túlfokozott sporttevékenységen, és a fejem is elviselhetőbb lesz tőle.

2009. dec. 20. 10:06
 4/10 A kérdező kommentje:
bocs a közönségességért :D
2009. dec. 20. 10:06
 5/10 A kérdező kommentje:

utánanéztem és alulműködést tükröz. Félelmetes dolgokat írnak. Szívkoszorúér-meszesedés, vizenyő, szív körüli szövetek vízessége, tumor, daganatok. Rák. Autoimmun.


Hát ez van, új cipőt már ne vegyek?... :S

2009. dec. 20. 10:28
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

A 2.-nak üzenem, hogy tanuljon meg utánanézni a dolgoknak, mielőtt mást lehülyéz, ugyanis a magas TSH szint csökkent pajzsmirigyműködést jelez. A TSH nem pajzsmirigyhormon, hanem agyalapimirigy-hormon, pajzsmirigy stimuláló, amire azért van szükség, mert a pajzsmirigy alulműködik.

A kérdezőnek pedig: napi egy apró tabletta, háromhavonta ellenőrzés és ennyi. Ne rendelj koporsót. Az 54 kilóval pedig nem értem, mi baj van, teljesen normális súly, fiúnál kevés.

2009. dec. 20. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Jól mondod előző, a második válaszolónak fingja sincs a dolgokhoz, csak sajnos mindig azoknak van a legnagyobb pofája, akiknek inkább hallgatnia kellene... Annyit tudhatna, hogy a TSH-t(hipofízis hormon) a T3, és T4 (pajzsmirigyhormonok) negatívan regulálják, ergó, ha magas a TSH-szint akkor az általában pajzsmirigy hipofunkció miatt van... (Nagyon ritkán lehet még TSH-termelő hipofízis tumor miatt).
2009. dec. 20. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Kérdezőnek:

Nyugi, a pajzsmirigy nem életfontosságú szerv (bár elég ramaty az élet nélküle), és hormon pótlással az alulműködés nagyon jól kézben tartható, nem leszel emiatt semmilyen tevékenységben korlátozva, teljesen normális életed lesz, csak néha be kell szedned pár tablettát. De ez még mindig jobb, mint a cukrosoknak, akiknek szúrni kell magukat.

Az igaz, hogy az alulműködés általában autoimmun folyamat miatt van (Hashimoto-szindróma), akárcsak a túlműködés (Graves-Basedow; itt serkentő antitestek vannak a TSH-receptorok ellen, ellentétben a Hashimoto gátló antitestjeivel), de ezek az autoimmun folyamatok nem összetévesztendők az olyan súlyos kórképekkel, mint pl. az SLE.

Szóval, vehetsz új cipőt és tartós tejet is.

2009. dec. 20. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat, bár kicsit továbbra is be vagyok sz.rva :S
2009. dec. 20. 13:47
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

első vagyok. köszönöm az utánam válaszolóknak! a kedves 2.válaszoló nagyon leégette magát, de ha olvassa ezt üzenem neki, hogy megbocsátom, mivel csak a szája nagy, de annyit sem ért a témához, mint tyúk az abc-hez.

kedves kérdező, nyugodj meg! megfelelő kezeléssel semmilyen módon sem befolyásolja az életet, főleg nem negatívan.

2009. dec. 20. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!