Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Nagyon gyakran kell pisilnem,...

Nagyon gyakran kell pisilnem, általában félóránként és sok jön. Utalhat ez valamiféle betegségre?

Figyelt kérdés
2009. máj. 31. 17:49
 1/5 anonim ***** válasza:
Cukorbetegség
2009. máj. 31. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Igen, utalhat, de ez attól függ, hogy mióta van ez így. Gyakori vizelést okozhat ha sok alkoholt fogyasztasz és mellette persze iszol is eleget. De gondolom, ezt már tudod, szóval ezt a lehetőséget kilőhetjük szerintem.


A másik két dolog amire gondolni tudok, az a diabetes mellitus (sima cukorbetegség), vagy a diabetes insipidus.

Diabetes mellitusban sok a vizeletben a cukor, emiatt "kiszívja" magával a vizet is a vesében, emiatt kell sokat vizelni. Ezt régen úgy állapították meg, hogy a vizelet édes lett. Nem mondom hogy kóstold meg, de menj el orvoshoz, percek alatt megállapítja hogy tényleg ez-e a gond.

A diabetes insipidus az ADH nevű hormon termelődésének hiányából, vagy a vese ADH érzékenységének csökkenéséből adódik, emiatt a víz visszaszívása a vesében csökken, az eredmény a rengeteg vizelet. Ez akár napi 25 liter is lehet!


Ezek a betegségek hosszútávon okozzák a sok vizelést, ha csak 1-2 napja van ez a probléma, akkor talán más okozza (valami fertőzés, felfázás talán, de ezt tényleg nem tudom). De ha 3 napnál tovább tart, akkor szerintem mindenképpen orvoshoz kellene fordulnod.

2009. máj. 31. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem írtad, hogy mióta tart ez a sűrű vizelés, és fiú vagy lány vagy. Ha csak pár napja, akkor valószínűleg húgyúti fertőzés (felfázás) okozza. Ha korábbi keletű és rendszeres a probléma, akkor a korábbi válaszokban írtak fordulhatnak elő, vagy nőknél nőgyógyászati betegségek is okozhatják.
2009. máj. 31. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszaitokat!

Már eléggé rég tart,jó pár hónapja.

30éves nő vagyok,nem iszom alkoholt és folyadékot sem túl sokat.Ezért gondoltam,hogy valami gond lehet,mert akkor is nagyon sokat kell pisilnem,ha egész nap nem iszom egy korty folyadékot sem.

2009. jún. 1. 09:21
 5/5 anonim ***** válasza:
Akkoe első körben keresd fel a háziorvost, egy vérképet nem ártana csináltatni. Ha ott minden rendben, akkor érdemes a nőgyógyászhoz is elmenni, nincs-e valami olyan elváltozás (pl. ciszta, mióma), ami nyomja a húgyhólyagot.
2009. jún. 1. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!