Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » A háziorvosom szerint a...

A háziorvosom szerint a terheléses cukorvizsgálat csak akkor indokolt, ha magasnak számít a sima labor eredmény. Igaz ez? Nekem PCOS-mám van, ami cukorbetegséggel is együtt járhat, de így nem tudom meg.

Figyelt kérdés

A sima labor jó volt,bár egyszer egy picit magasabb.Olyat is hallottam,hogy ennél nem derül ki,ha valaki cukorbeteg és ehhez a terhelésesre van szükség.

köszi előre is!


2012. febr. 3. 02:44
1 2
 1/14 Salx Narval ***** válasza:
Hát, azért a vérvételből sok minden kiderül. A gyógyszertárakban van kihelyezett cukorszintmérő, amit ingyenesen használhatsz, reggeli előtt mérd meg a cukorszintedet pár alkalommal, ha magasnak ítéled, fordulj újra az orvosodhoz.Ha rendszeresen jársz a háziorvosodhoz, őt is megkérheted, hogy mérjen nálad cukrot, minden háziorvosnak van mérője.
2012. febr. 3. 05:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 Salx Narval ***** válasza:
Azt még elfelejtettem leírni, hogy nem szükséges a terheléses cukorvizsgálat a cukorbetegség megállapításához, az csak a már meglévő betegség mértékéhez, ill a gyógyszerek beállításához kell.
2012. febr. 3. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
szükséges a terheléses cukorvizsgálat, hogy feltárják, milyen gyorsan képes a szervezeted a cukrot lebontani. Megiszod a cukoroldatot, és 1/2 óránként vesznek vért. A lebontás gyorsasága, normál állapot vissza állásának ideje megmutatja, hogy van e rejtett cukorbetegséged. Ilyen nehezen felszívódó lebomló cukor szint miatt lesz valakinek glaukómája, (zöldhályog)
2012. febr. 3. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Már a másik kérdésednél is leírtam, de ide is beírom:

Az inzulinrezisztencia csak terheléses vizsgálttal mutatható ki, éhgyomrival NEM!

Mert ez még nem cukorbetegség, hanem a norm. állapot és a cukorbetegség közötti helyzet.

2012. febr. 3. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Az igazsághoz hozzátartozik, hogy ha jó az éhgyomri vércukrod (<5,5mmol/l), akkor felesleges a terheléses.


Terheléses vizsgálatot akkor szoktak kérni, ha az éhgyomri szint emelkedett (5,5-6mmol/l), de nem annyira, hogy kimondható legyen a cukorbetegség (>6mmol/l), ezt az állapotot nevezik IFG-nek.

2012. febr. 3. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
köszi szépen a válaszokat.Igen én is úgy tudtam,hogy attól még,ha valakinek nincs éhgyomri cukra,lehet rejtett cukorbetegsége.Igazából egyszer nekem picit több volt,de most legutóbb már elég jó értéket mutatott a labor.Anyukámnak van cukormérője és azzal reggel mértük éhgyomorra,4,9 volt.
2012. febr. 3. 19:43
 7/14 anonim ***** válasza:
Hm. Inzulin rezisztenciád akkor is lehet,ha az éhomi cukrod normális! Ha már az éhomi is magas, akkor ott nagy gáz van!!! Minden PCO-s nak érdemes terhelésest nézni, mert nagyon szoros az összefüggés a PCOS és a IR között, nem 100%, de azért magasnak mondható! Én is márciusban megyek terhelésesre, a saját orvosom aki kérte a laborvizsgálatot, ő nem kért terhelésest, elmentem még másik 2-höz, mindketten azt mondták, indokolt.
2012. febr. 14. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!

Ma voltam a terheléses vizsgálat eredményéért...sajnos nincsen inzulinrezisztenciám.:( Persze tudom,ennek örülnöm kellene csak abban bíztam ,ha van,akkor esetleg metforminnal ki tudok gyógyulni ebből a betegségből.De mégsem:(. Ráadásul a hormon eredményeim is egész jók,aminek szintén örülhetnék csak akkor nem tudom mitől vannak ezek a borzalmas tünetek nálam.

2012. febr. 14. 16:18
 9/14 anonim ***** válasza:

Milyen vizsgálataid voltak eddig egész pontosan, és milyen problémáid/tüneteid?

Részletesen:)

2012. febr. 14. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Terheléses cukorvizsgálatra akkor küldenek, ha minden tünet arra utal, hogy a szervezet nem képes olyan ütemben lebontani a bevitt szénhidrát és cukrot, és emiatt van tünete,még akkor is amikor a sima vérvételnél nincs magasabb vércukor szint.


Ezt találtam egyik egészségportálon: [link]

2012. febr. 15. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!