Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Nagyon nehezen alszom el! (? )

Nagyon nehezen alszom el! (? )

Figyelt kérdés

Az egész napom be van táblázva. Folyamatosan rohanok valahova. Heti 5x rendszeresen sportolok. (lovaglás) Sokat hallgatok nyugtató zenét. Nem iszom koffeintartalmú, illetve magas energiatartalmú italokat. (kávé,energiaital) Anyumék folyamatosan a tanulással csesztetnek. Igazuk van, de néha eléggé depressziós vagyok tőlük. Estére teljesen le vagyok fáradva. Próbálok 9-fél10 körül lefeküdni, ami sikerül is... viszont 11-12óráig csak forgolódok az ágyban. Mivel sötét van és csönd ezért előjönnek a gondolatok amiket napközben nem volt időm átgondolni, vagy újrakell gondolni. Próbálom elhessegetni ezeket és nem gondolni semmire. Vagy a légzésemet figyelem. Reggel 6:30-kor kelek, de úgy érzem hogy nem tudok felkelni... baromi fáradt vagyok. Ezért a suliban sem tudok mostanában jól teljesíteni. Lassan úgy vagyok, hogy elmegyek orvoshoz, viszont nagyon félek az altatók mellékhatásától. Több olyat is hallodtam, hogy valaki annyira depressziós lett tőle, hogy öngyilkos lett, meg stb. Már 2éve nem tudok elaludni!!! A napirendemből nem tudok engedni. Kérlek, ha van ötleted írd meg! És köszi ha végigolvastad!

Egy kétségbeesett 12éves lány!


2012. febr. 4. 21:21
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Édesem!!!altatóról szó nem lehet 12 éves korban!Próbálj beszerezni nyugtató,alató teát (Naturlan) az lehet,h beválik,nem lehet rászokni,és a Te korodban is ajánlott
2012. febr. 4. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ahogy előttem írták, csak gyógyfű alapú szert használj, de azt nyugodtan. Citromfűtea, levendulatea. Van homeopátiás szer is, a Sedatif Pc gyógyszertárban kapható, kicsi gyerekek is szedhetik, azért is jó, mert nem leszel másnap levert tőle, és nem áll fenn hozzászokás veszélye. Ez nem mondható el a kémiai szerekről.
2012. febr. 4. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

+ elalvás előtt ha van időm akkor olvasok. (ritkán)


Tavaly ittam citromfűteát de nem sokat segített...:/


köszi a válaszokat!

2012. febr. 4. 21:36
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

A pihenés nem csak az esti alvásból áll, nagyon fontos hogy megtaláld a munka és a pihenés közti egyensúlyt (munka alatt itt most minden olyat értek amikor nem pihensz tehát tanulsz, rohansz, vagy amikor "cseszegetnek" stb.) Az én meglátásom szerint 12 évesen ne legyen olyan napirend amiből nem lehet engedni. Jó, nyilván az iskola adott, és a délutáni tanulás is, de kell olyan pár óra is legyen a napodban, amikor csak azt csinálsz amit te szeretnél. Ennek a pár órának a tartalma változhat, jó ha mindig más, a lényeg hogy kikapcsolja az agyad egy kicsit, elterelje a gondolataidat a nap történéseitől. Ha ez megvan, a többit már elintézi az alvás, és pihentebben kelsz.

Mindenkinek más a ritmusa, az alvás rutinját be kell "állítani", csak utánna lehet pihentető.

Persze kikérheted orvos véleményét, lehet hogy csináltat egy teljes vérképet, felhívja a figyelmedet arra hogy esetleg valamiből hiányt szenvedsz. Nem kell attól tartani hogy altatót fog felírni, mert egy 12 éves lánynak nem fog, másrészről tudni fogja hogy nem magával az alvással van a gond, hanem a minőségével.

A természetes nyugtatók, teák szerintem is jók mint írták is már.

2012. febr. 4. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
Elalvás előtt írd le egy füzetbe, naplóba, ami eszedbe jut, amin gondolkodni szoktál. Ha végeztél, akkor tedd le a tollat, papírt, és ne gondolj rá többet, ezt már leírtad, kiírtad magadból, már csak pihenned kell. Ne akarj görcsösen arra koncentrálni, hogy MOST aludnod kell. Próbálj ellazulni, mély légzéssel például...
2012. febr. 4. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszi! Sajnos a napirendből egyáltalán nem tudok engedni. Délután hazaérek és megyek is lovagolni. Mikor hazaérek akkor már 5-6óra van és tanulnom kell.


Írok naplót! ;)


Köszi!

2012. febr. 4. 22:06
 7/9 anonim ***** válasza:
Abszolút megértelek, kb ugyanaz a helyzetünk, csak én atlétikára járok, és 13 éves vagyok. A doki javasolta a Calium Phosphoricumot, ez egy homeopátiás szer, nekem segített.:)
2012. febr. 4. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
27%
Bazz, mi minden hülyeséget el tudnak adni az embereknek homeopátiás szerként:) Félreértés ne essék, örülök neki, hogy pl az utolsó válaszolón segített - még ha csak placebo hatás miatt is. Csak az idegesít, hogy az emberek tudatlanságán egyesek mennyit keresnek:D
2012. febr. 5. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

lefekvés előtt igyál egy pohár langyos tejet vagy kakaót. a másik a klasszikus bárányszámolás. ennek az a lényege, hogy nem engedi a gondolataidat elkalandozni. nem muszáj bárányt számolni, lehet 100tól visszafelé, vagy bármit, az a lényeg, hogy ne engedd a gondolataidat elmászkálni, hanem koncentrálj egy valamire.

amúgy én sem tudnék teljes sötétben és csöndben aludni, ezért mindig rést hagyok a redőnyömön, és két vagy három óra ketyeg a szobámban :D

2012. febr. 26. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!