Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Elalvás előtt már egy pár...

Elalvás előtt már egy pár napja nehezen kapok levegőt. Egész nap semmi bajom, de este mikor lefekszem előjön a nehéz légzés, így van hogy 2óra hossza múlva alszom el. Mitől lehet ez?

Figyelt kérdés
2010. júl. 2. 22:56
 1/9 anonim ***** válasza:
Felmagasított párnán fekve könnyebb a légzés?
2010. júl. 2. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nem, úgyis ugyanolyan :(
2010. júl. 2. 23:16
 3/9 anonim ***** válasza:
Ez egy jó hír, ugyanis a bal szívfél elégtelenségének lehet a tünete, ha valaki majdnem ülve tud aludni.
2010. júl. 3. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nem vagy allergiás véletlenül?
2010. júl. 3. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Erősen allergiának tűnik. Nem került mostanában bármi új dolog a szobádba? Pl. új pléd, díszpárna/párna, lepedő, szőnyeg, függöny, de akár egy új könyv, festett váza, stb.? Nem használsz párologtatós (folyadékos vagy lapkás) szúnyogriasztót?

Gondold végig, nézd át a szobát. Takaríts ki alaposan az ágy alatt, ágyneműtartóban, szekrények tetején, stb. Porszívózd át a matracot, az összes ágyneműdet mosd ki magas hőfokon.

Ha szúnyogriasztót használsz, lefekvés előtt kb. egy órával dugd be - nyugodtan mehet nyitott ablak mellett, így is hat, ha nem égeted a lámpát a szobában -, így mire ágyba bújsz, elmegy az erős szaga. Ha így is irritál, használj citromos vizet tálban egy-két helyre kitéve, azt is utálják a szúnyogok, téged viszont nem fog zavarni.

2010. júl. 3. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

07:00 ismét.

Én is tapasztaltam egyébként az elmúlt 2 hétben 1-2-szer lefekvéskor, hogy nehezebben kapok levegőt. Írass fel a háziorvosoddal Ventolin Evohaler inhaláló spray-t, egyet beszívsz, és néhány másodperc múlva rendesen kapsz levegőt!

2010. júl. 3. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Nem tudok róla, hogy allergiás lennék. De ki tudja..Szobámban semmi új nincs,úgyhogy nem hiszem, hogy ettől lenne. Én a stressz miatt gondoltam, de már mióta leállamvizsgáztam nyugodtabb vagyok..De hétfőn megyek egy állapotfelmérésre, úgyhogy ott kiderül van-e allergia vagy vmi más..remélem semmi :) Még egyszer köszi a válaszokat!!!

2010. júl. 3. 11:11
 8/9 anonim ***** válasza:

Tipikus szorongás!


Nekem is volt. Egy kis rivotril megoldotta a problémát.


16/f

2010. júl. 3. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Igen,én is ennek tudtam be...de én semmiképp nem szeretnék nyugtatót vagy bármi hasonlót szedni...
2010. júl. 4. 23:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!