Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Milyen betegségem lehet?...

Milyen betegségem lehet? Tüdőgyulladás vagy asztma?

Figyelt kérdés
Asztmás vagyok, de ritkán jön elő az asztmám szerencsére, 16/L vagyok. reggel felkeltem és azóta nagyon fáj a jobb lapockám és a tüdőmön érzem, hogy hörög, de nem fulladok.?ostanában nem járunk suliba hószünett miatt és 1x 2x voltam kint szánkózni,lehet megfáztam? Anyám bepánikolt, hogy tüdőgyulladás. Én nagyon félek. Mit jelent ez? asztma? megfázás? vagy csak fáj a hátam gerincferdülés miatt?
2012. febr. 15. 15:38
 1/9 anonim ***** válasza:
Ezt így látatlanban nem lehet megmondani, menj el a háziorvoshoz, hogy meghallgassa a tüdődet, lehet, hogy csak elaludtad és izomfájdalom, de más is. Ne pánikolj, hanem menj a dokihoz.
2012. febr. 15. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
oké,csak félek az orvostól :S
2012. febr. 15. 15:47
 3/9 anonim ***** válasza:
Asztmás vagy! Nem hörögsz, nem fulladsz. Nem ismered a saját tüneteidet? Az asztmás roham hörgőgörccsel, fulladással jár. Általában egy sima megfázás is okozhat fulladást egy asztmással. Ha simán fáj a lapockád, annak valószinűleg más oka van.
2012. febr. 15. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
például milyen oka van annak h fáj a lapockám?
2012. febr. 15. 15:49
 5/9 A kérdező kommentje:
utolsó? akkor most aszma vagy nem? nem értem amit irsz!!
2012. febr. 15. 15:50
 6/9 anonim ***** válasza:
Szerintem menj orvoshoz, nem is értem, mit képzelsz. Az orvosnak azért vannak eszközei, hogy rendesen meg tudjon vizsgálni, így a neten keresztül se pontos diagnózist nem fogsz kapni, se távkezelést. :D Szerintem a lapockád a gerincferdülésedtől fáj, a hörgésedet meg az okozza, hogy a száraz levegő ingerli az amúgy is érzékeny tüdődet. Na és most nyomás az orvoshoz.
2012. febr. 15. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
aha értem, csak az a gáz h nálunk nincs orvos hétfőig :SSSSS
2012. febr. 15. 16:02
 8/9 anonim ***** válasza:
Helyettes biztos van, félni meg minek, az nem fáj ha meghallgatja a tüdődet, vagy elküld allergológushoz, esetleg tüdőröntgenre, egyik sem fáj.
2012. febr. 15. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A hátfájás tipikus (bár nem biztos) jele a tüdőgyulladásnak, a tüdőgyulladással meg nem kell viccelni, mert minden orvostudomány dacára ma is halálos betegség lehet (inkább idősek halnak bele, nálad ez nem valószínű), de maradandó szövődménye is lehet. Ne az orvostól féljél, mert ő nem bánt, hanem a betegségtől. Mit gondolsz, mit fog veled csinálni az orvos?
2012. febr. 15. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!