Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Tüdőgyulladás vagy kialakuló...

Tüdőgyulladás vagy kialakuló asztma? (részletek lent)

Figyelt kérdés

Fáj a hátam néha ez nem komoly, de viszont a tüdőm sipol az szerintem már komoly, és e miatt sokat fuldoklok, nem kapok rendesen levegőt, szem olyan mint az asztmásoknak nem tom, de viszont nem vok asztmás de allergiás vok a porra és azt mondták h asztma is kialakulhat...

E mellet még köhögök meg meg vok fázva és fáj a torkom az orvos azt mondta, hogy vírusos gyulladásnak látja, és felírt nekem Zinnat 500 mg,

este szinte alig aludtam vlmit mert csak nagyon sokkára sikerült elaudnom, mert ha lefekszek, akkor nagyon nehezen kapok levegőt, és e mellett nagyon sokszor felkelletm és nem aludtam sokáig, ha pedig felkellek az ágyból utána nagyon sűrűn elkezd rázni a hideg és belázasodom.

Szal mi lehet a bajom?

Érdemes lenne csináltatni egy röngtent???


2011. máj. 17. 13:46
 1/6 anonim ***** válasza:
Megáll az eszem! Vírusos gyulladás, de azért írt antibiotikumot... A vírusra nem jó az ab! Menj másik dokihoz, ha teheted, kérj beutalót röntgenre! Hogy miért ilyen böszmék a háziorvosok? Tisztelet a kevéske kivételnek, már ha van.. Mielőbbi jobbulást!
2011. máj. 17. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
48%

Felesleges, hogy megálljon az eszed, annyira okos nem vagy.

Vírusra azért adnak antibiotikumot, hogy egyrészt csökkentse a gyulladást és hogy megakadályozza a bakteriális felülfertőződést.


Kérdező, elképzelhető a tüdőgyuszi, de ehhez nem kell röntgen (csak ha a doki küld), de nem ártana visszamenni hozzá, hogy hallgasson meg (azzal is meg lehet állapítani).

De az is elképzelhető, hogy "csak" egy súlyosabb légcsőhurutod van.

Biztosat csak vizsgálattal lehet mondani.

Nem hinném, hogy ez asztma, hiszen meg is vagy fázva.

2011. máj. 17. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

am már régóta ismerem ezt az orvost és nem volt baj vele,

de am allergiámmal járok egy fül orr gégészhez ahhoz menjek el? az végezte nekem az allergia vizsgálatot is....

2011. máj. 17. 14:03
 4/6 anonim ***** válasza:
De te sem vagy okos, ha azt hiszed, hogy a vírusra jó az ab! Kicsit nézz utána a dolgoknak. Többnyire feleslegesen írják fel, csak legyengíti mégjobban az immunrendszert. Vagy talán te is háziorvos lennél?? Én akkor is azt tanácsolom kérdező, hogy menj el egy röntgenre, kérj beutalót, mert az kell. Az majd kideríti, hogy van-e gyulladás a tüdődben.
2011. máj. 17. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a jó tanácsokat!!! :')
2011. máj. 17. 15:08
 6/6 anonim ***** válasza:

Remélem, Kérdezőt nem zavarja, ha beleszólok a két válaszoló közti vitába. Ha igen, akkor elnézést kérek Tőle ezért....


Aki megindokolta, miért lehet jó az ab a vírusos fertőzésre, az talán szakmabeli. Ezért is szállok vitába vele, hogy ha van türelme, akkor cáfolja meg az érveimet - amelyekkel nem ért egyet -, mert ezermillió ellentmondást látok és ezermillió dolgot nem értek az egészség(ügy)gel kapcsolatban....


Azt beismerem, hogy a felülfertőződés ellen jó lehet az antibiotikum. DE én, laikusként, de a témában mégis valamennyire érdeklőként beleszólva - tehát nyilván sok dolgot tévesen látok -, úgy gondolom, áldásos találmány, csak módjával kéne használni!

Nemcsak az antibiotikum-rezisztenciára gondolok, ami igenis gondot jelenthet, erről sok tanulmány volt, időnként több helyen is jelenik meg róla cikk.

Hanem az antibiotikum káros hatásaira is...


1. Elpusztítja a jó baktériumokat is, emiatt sokaknál rövid távú szedés is megviselő lehet. Nekem vagy az étvágyam megy el, vagy hasmenésem lesz. Volt már kisebb hüvelyi gondom is - partnerem még nem, szűz vagyok, ja és ab. után!

2. Évszázadok, ezredek óta működik ezer házipraktika. Tudom jól, hogy sokszor nem elég, lásd gyermekhalandóság. De én úgy képzelek el egy vírusos megfázást, hogy az orvos ajánl egy fájdalom-és lázcsillapítót, szükség esetére, köptetőt is természetesen, és felhívja a figyelmet a házipraktikákra.

Én azokban bízok annyira, hogy azt mondjam, lecsökkentik a felülfertőződés esélyét.

Ha mégse, 4-5 nap múlva visszamegy a páciens, és akkor is fel lehet írni antibiotikumot, akkor már biztosan teljesen jogosan, még nem későn; ja, és biztos nincs sok ab-rezisztens bacija az illetőnek.

3. Úgy, mint a rezisztenciáról, sok cikk jelenik meg az egyre több immunrendszeri rendellenesség ill. betegség lehetséges okairól is. Ezeket amúgy egy témában érdeklődő laikus is kb. meg tudja tippelni, a cikkek csak alátámasztják.

Ezek: a túlzott tisztaság; az, hogy az immunrendszernek egyre kevesebb dolga van; nincsenek komolyabb betegségek (ami egyrészről jó, mert nincsenek áldozatok se miattuk); egyesek szerint túl sok oltás, és ha jól érettem, a túlzott antibiotikum-használat is.

Erről cikkeznek orvosok, akár dietetikusok, egyéb, a témában jártas és kevésbé jártas emberek.

Mégis, mikor valaki beteg - még ha aránylag banális is a kór -, rögtön előjön az antibiotikum, a gyulladáscsökkentés, az ezer gyógyszer.

Nem értem, hol van akkor a felismerés, miszerint túl modernek vagyunk és visszább kéne venni, mert ártunk magunknak?


Ha az érvelésem "hevében" néhol túl erélyes is voltam, ez nem volt szándékos. Senkit nem akartam megbántani.

Csak megérteni szeretnék egy számomra furcsa ellentmondást...

2011. máj. 17. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!