Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mit jelent az (vagy van-e...

Mit jelent az (vagy van-e valami konkrét oka), ha egy ember folyton a halállal foglalkozik?

Figyelt kérdés

Nem öngyilkos akarna lenni. Legalábbis, remélem, hogy nem. A hugomról van szó (féltestvér): folyton félt a haláltól, amióta csak az eszét tudja. Sokszor mondta, hogy retteg a meghalástól, a sok fájdalomtól. Hogy nem a haláltól fél, nanem a "halástól", szóval, amíg az élőből halott lesz. Hülyén fogalmazok, bocs, de nem tudom rendesen elmondani.

Mostanában semmi más nem érdekli, csak a halál, meg a haldoklás. Anyám elvált apámtól, mert egy brutális állat volt. Sacit nagyon sokat verte (tettekkel is meg szavakkal is) az apám, és az anyja soha nem állt mellé, sőt sokzor ő maga is verte. Két nagyanyám (neki egy) májrákban halt meg, az apámnak ez volt a dilije. MIndig arról beszélt, részletesen, hogy mennyit szenvedett az anyja, és milyen rettenetes kínok között halt meg. Sacinak is elmesélte, persze, mindenkinek elmesélte.


Nem tudom, hogy mit tegyek. Mivel lehetne segíteni neki?

Folyton olyen filmeket néz, könyveket olvas, amiben valaki megbetegszik és pontosan ábrázolva van a haldoklása. Szerintem nem tesz jót a halálfélelmének.

Már az is eszembe jutott, hogy talán halálfóbiája van, ha létezik egyáltalán ilyen. Létezik? Mit csináljak?

(Volt pszichiáternél, de az meg se hallgatta, csak gyógyszer írt neki egy nagy marékkal.)


Előre is köszönöm!


2012. febr. 15. 20:19
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Szedje agyógyszert. Az nagyon kell. Tudod ahányszor ugyanarra gondol, ezek a kapcsolatok az agysejtek közt mind erősebbek és erősebbek lesznek. Így aztán már sokkal könnyebben gondol arra. Mintha széles csövön folyna avíz arra, persze hoyg nem megy akiskerseztmetszetű fele. Minél többet foglakozik ezzel ,annál többet fog. Ezért ezt nem lehet kezdeni most beszélgetéssel oldani. Szedje agyógyszert, és ha enyhül. akkor majd vidd el ilyen család-állításra. [link]


A gyógyszert szeda mindenképp, és ha kétségeid vannak, kísérd el, és beszélj a pszichiáterrel!


Sokan ideírják, hoyg ne szedje, de te ne az ismeretlen írogatókban, hanem a tapasztalt orvosban higgy!

2012. febr. 15. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Nem pszichiáterhez kellett volna vinni, hanem pszichológushoz. Ő meghallgatja és nem tömi tele gyógyszerekkel.
2012. febr. 15. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Azért nem halgatta végig, mert ez aszakmája, és pár mondatból láttta mi ez. És nem helyes beszéltetni.

Inkább elterelni: környezetváltozás, új hobbí, tanfolyam, sport, stb

2012. febr. 15. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
beszélhetsz te egy pszichológussal, aki tud adni neked módszereket, és javaslatokat, hogy mit tehetsz.
2012. febr. 15. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Egy pszichoterápia sem abból áll, hogy kifaggatja a pszichológus a beteget. Ő is eltereli a figyelmét. De persze az inkább segít, ha vki meghallgathatja és kiadhatja magából a problémát. A sok mozgás, sport, hobbik, barátok, család stb. sokan segítenének neki.
2012. febr. 15. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
2012. febr. 15. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Nem szed semmiféle gyógyszert. Miután a doki meg sem hallgatta, Saci ki sem váltotta a gyógyszereket.


Valaki más? Van olyan, hogy valaki halálfóbiás? Hogyan segítsek neki? Összefügghet ez a félelem a májrákos nagymama témájával és azzal, hogy sokat verték?


Pszichiáterhez nem fog menni, mert sok rossz tapasztalata van. A Pszichológuson elgondolkodom és majd beszélek vele. (Annyit verték, hogy még segítséget sem tud kérni, és én 10 évvel idősebb vagyok, úgyhogy amióta árva lett, cirka én vagyok a szülője.)

2012. febr. 15. 20:37
 8/11 anonim ***** válasza:
neki nincs problémája. Neki az a baja , hoyg nem tud SZABADULNI ezektől a gondolatoktól. Neki nem beszélnie kell, hanme FELEJTENI. A gyógyszer ezt indítja el kémiailag(mert a gondolat is csak biokémia) és utána majd tud már lelkileg foglalkozni az eredeti bajjal. Mert sztem ez a halál dolog egy menekülés, hoyg az eredeti saját gondjára ne kelljen gondolni. Ami súlyosabb még ennél is.
2012. febr. 15. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Nincs halálfóbia. Késnyszeres gondolatok vannak. Vidd vissza az orvoshoz. Vagy váltsd ki, ha megvan a recept. Ezt te nem tudod megoldani. Házilag. Beszélni akar róla - mert ez a mániája. Ragaszkodik hozzá - mert ez a mániája. De meg kell gyógyítani, mert ez egyre súlyosabb lesz.

Nincs halálfóbia, de vannak naygon súlyos elmebetegségek - ne várj arra, elhatalmasodik-e rajta valamelyik. Menj el te akkor eg yorvoshoz, vagy pszichiáterhez, és kérd meg, magyarázza el. Talán akinél ő járt, az. Nem akar megválni ezektől a gondolatoktól - pont ez a baja.

2012. febr. 15. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nem elnyomni kell a problémát, hanem szembe nézni vele és leküzdeni. A gyógyszerek ezt nem fogják helyette megtenni, azok még jobban tönkreteszik (tapasztalat). Egy pszichológus lenne a megoldás szerintem.
2012. febr. 15. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!