Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mitől lehet ilyen tünet, hogy...

Mitől lehet ilyen tünet, hogy ha lefekszik valaki, akkor szédül, egész nap nem? Tehát ha áll, járkál, ül, akkor nem érez ilyet, de vízszintes helyzetben szédül.

Figyelt kérdés
2009. jún. 4. 17:46
 1/4 anonim ***** válasza:

Hát nem tudom, nekem fordítva szokott ez lenni. Ha mondjuk ledőlök 20-30 percre pihenni, és utána felállok akkor hirtelen megszédülök, de csak 2-3 másodpercre.

Ez vérnyomástól is függ. Mondjuk álló helyzetben jobban megindul a véráramlat, mint amikor fekszel. Akkor ezek szerint Neked fekvő helyzetben lemegy a vérnyomásod.

Ez mondjuk gyakori fejfájásnál fordul elő.

2009. jún. 4. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Talán pszichés oka van, nem vagy stresszes, depressziós, ilyesmi?
2009. jún. 4. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Az illető, akiről írtam, valóban nagyon-nagyon ideges természetű, ma már egész nap szédült azt mondja, tehát nem csak lefekvéskor. Milyen vizsgálat javasolt ilyenkor?
2009. jún. 5. 18:10
 4/4 anonim ***** válasza:
Leginkább neurológushoz érdemes menni, mert ő az idegi eredetű panaszokkal foglalkozik, és ha ő nem talál szervi elváltozást, akkor pszichiáter tud segíteni, amennyiben kiderül, hogy pszichés eredetűek a tünetek. Persze, ha jó háziorvosa van, akkor elsőként őt is fel lehet keresni, és majd továbbirányítja szakorvoshoz, mert lehet, hogy beutaló kell a további vizsgálatokhoz.
2009. jún. 6. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!