Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Hogyan tudnám megszüntetni...

Hogyan tudnám megszüntetni vagy legalább enyhíteni a kellemetlen lábszagot?

Figyelt kérdés

Leírhatatlanul kellemetlen a lábszagom. Sok dolgot próbáltam már a megszüntetésére vagy legalább az enyhítésére.Például: lábspray,cipőspray,a cipők rendszeres mosása,egy nap akár több zokni csere is,hintőpor. Egyszerűen semmi nem vált be. Kétségbe vagyok esve,mert elég kellemetlenül érzem magam amikor le kell vennem a cipőm és mindenki érzi a lábszagom másodperceken belül.

A válaszokat,tippeket előre is köszönöm. 15/F


2012. febr. 25. 23:39
 1/9 A kérdező kommentje:
Az még lemaradt,hogy nagyon izzadékony is a lábam.
2012. febr. 25. 23:40
 2/9 anonim ***** válasza:
pálinkázd be
2012. febr. 25. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
55%
Ez lábgomba. Nekem is volt, katonaságnál szedtem össze. Ha nem akarsz orvoshoz menni, kend be a lábad 20%-os ecettel minden nap fürdés után és Clarasept fertőtlenítővel moss lábat rendszeresen. Sajnos naponta kell csinálni sokáig, míg helyrejön. Érezni fogod mikor lesz frankó.
2012. febr. 25. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
90%
több cipőt próbálj meg használni naponta, tehát ne legyél egész nap ugyanabba. tedd be a fagyasztóba azt a cipődet, amelyik árasztja a bűzt, de jól csomagold be nejlonnal. Nem hülyéskedek. Legalább egy teljes napot legyen benn. a lábad rendszeresen áztasd ecetes vízben, majd töröld szárazra és nappalra Digifunginnal, estére Canestennel kend át az egész lábadat- a lábfejedet és a körmöket is. A körmeidet rendszeresen vág rövidre, az elhalt bőröket reszeld le. Napi többször zokni csere, a zoknik kizárólag pamutból legyenek, és ki kell főzni őket.
2012. febr. 25. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
55%

Szóbadikarbóna a cipőbe éjjel, reggel kirázod. Vagy ecetes ronggyal áttörlöd belülről. A szódabikarbónás lábfürdőben én nem hiszek, szerintem az ecetes jobban beválik, de ez csak megérzés. Ha teheted, ne viselj műszálas zoknit, hanem természetes anyagút, cipőből is a valódi bőr lenne az ideális, de hát azért azt nem vágják utánad a kínai piacon, ezt én is tudom.

Bizonyos illóolajok egy lábfürdőben szintén hasznosak, meg az elhalt hámréteg habköves ledörzsölése, de te fiú vagy, és gondolom nem akarod, hogy az osztálytársaid "ferde hajlamúnak" nézzenek.

Állítólag hasznos, ha nem eszel túl sok cukros, szénhidrátos ételt, ez valamennyire segít. Továbbá ha nagyon zavaró, és régóta megvan, akkor bőrgyógyászhoz is elmehetsz, mert lehet, hogy gombás fertőzés következménye (lehet csak a pubertás, de egy próbát megér). Meg ha teheted szellőztesd a lábad, iskolában nehéz levenni a cipőt és a zoknit, de otthon biztosan meg tudod oldani.

2012. febr. 25. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

A gond,hogy szinte mondhatjuk egész nap az iskolában vagyok,mert kollégista vagyok.

Igen,elég régóta meg van.

Az imént olvastam egy izzadás gátló szerről amit elég hatékonynak mondanak. a neve: solutio antisudorica. Mit gondoltok róla,hatásos lehet? Semmi féle negatív értékelést nem találtam rá. Akik használták mind azt írták róla,hogy csak ajánlani tudják,mert nagyon jó.

2012. febr. 26. 00:01
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is van-volt,voltam orvosnal is,semmi fertözes.Ami nekem segitett,elöször a cipö betet kimosni,v. uj cipöt venni,a labakat jol megmosni,kövel lesurolni,szodabikarbonaval is jol atdörzsölni mindenhol,ujjak közt is,majd szajvizzel atkenni,nekem Listerine van itthon,es hatasos.
2012. febr. 26. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nagyon erős fekete teát kell főzni és abban kell áztatni a lábad.Ez össze húzza a pólusokat.Hatásos!!!!Próbáld ki!
2012. febr. 26. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Kisbalta és tappancs sutty!
2012. márc. 20. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!