Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Szerintetek szükség van...

Szerintetek szükség van pluszban bevitt vitaminokra (multivitaminok)?

Figyelt kérdés
És naponta 3-5-szöri zöldség-gyümölcsevésre?
2012. márc. 4. 18:46
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
pluszban bevittet nem mondanék, mivel a mai gyümölcsökben nem sok marad belőlük...én mióta szedek vitamint sokkal jobban érzem magam, nem vagyok "nyomott" és az életkedvem is jobb. Az 5-öt túlzásnak tartanám de a főétkezéshez legalább legyen valami zöldség, vagy ha ahhoz nem is akkor estefelé inkább, a gyümölcsöt meg reggel mert a gyümölcs élénkít, és am a gyümölcsöket sem kéne keverni.
2012. márc. 4. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Az attól függ, hogy valakinek mennyire erős az immunrendszere. Aki úgy ment neki a télnek, hogy nyáron, ősszel megfelelő minőségű, mennyiségű vitamint evett, és a tél folyamán szinte minimálist, azoknál is előfordulhat, hogy szükséges valami pótlás így tél végén.

Aki pedig még ősszel sem tudta "feltölteni" a szervezetét, annál biztosan segít a multivitamin, de azt is csak mértékkel.


Alapjaiban nem vagyok "bogyó-párti". Inkább a természetes kajákból igyekszem összeszedni, de nem hiszem, hogy napi 3-5 alkalom szükséges lenne a szinten-tartáshoz. Minden héten főzök a fagyóba elraktározott zöldségek közül valamit. Azon kívül szinte minden nap eszek nyers hordós aprókáposztát, ennek a kajának van a legnagyobb C-vitamin tartalma így télen.

Multit csak akkor, ha azt érzem, hogy "kerülget" valami megfázás-féle, 2-3 napig szedem, megelőzésképpen.

2012. márc. 4. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Én is alapból természetes-párti vagyok. Én amúgy a tél folyamán egy kúra pártján állok, de bizonytalan vagyok az egészben, mindenki mást mond.


Viszont szerintem nem lehet erősíteni az immunrendszert, és ha lehetne, csak ártanánk magunknak.

2012. márc. 4. 19:06
 4/14 anonim ***** válasza:
Olyan nem létezik hogy nem lehet erősíteni az immunrendszert, érdekes módon mikor sportoltam meg normálisan ettem, bevittem vitaminokat is (idő többletes suliévek) télen akár pólóban is mászkálhattam több percig az udvaron semmi bajom nem lett, mióta időm sincs még enni se sokkal gyengébb vagyok a dolgokkal szemben nem is beszélve hogy mire letelik a tél olyan lusta leszek mint a fene mert minden vitamin kiürül belőlem és elkap a tavaszi fáradtság, bár idén jobb mert tablettáztam. Szóval ennyit erről. Nem tudom ki mondta hogy nem lehet az immunrendszert erősíteni, meg se érnénk a felnőttkort ha nem erősödne.
2012. márc. 4. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Ja érdekes, sokan immungyengítő kezelés mellett élnek vígan hosszú éveket.

Ha szeretnéd, linkelek párat.



Mi miatt nincs időd? Családod lett - gyerek - vagy a válság kizsákmányoló munkája?

2012. márc. 4. 19:29
 6/14 anonim ***** válasza:
A válság szerencsére engem nem érintett, de csak mert dolgozom szinte egész nap, az meg hogy tudsz 1-2 esetet linkelni a 20 millió halálesettől eltekintve az nem jelenti hogy így van. Az én nagyapámat is megműtötték, legyengítették, mondták neki hogy ne menjen ki a hidegbe télen,a 3. nap ő úgy gondolta az orvosok hülyék el is esett meghempergett a hóban és egy satnya nátha elvitte.. ennyit a linkekről meg a 3 kivételből. Ha olyan immunrendszered lenne mint amilyennel születtél mert ugye azt nem lehet erősíteni akkor nem irkálnál itt vígan, ah meg így gondolod akkor meg nem mind1 hogy mennyi zöldséget kell enni meg vitamint? úgyis lehet élni nélkülük is....
2012. márc. 4. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Azért a vitaminok nem az immunrendszer miatt kellenek, illetve nem csak.



Amik hatásos "immunerősítők", azok vagy legyengített kórokozókat tartalmaznak, amik ellen megtanul védekezni a szervezet (pl. Broncho-Waxom, ha elírtam abba ne kössetek bele :))))) ), vagy természetes vírus- és baktérimölő anyagokat tartalmaznak. De egyik se az immunrendszer stimulálása révén hat.

Van olyan is, rákosoknak, de elvileg az is "csak" a fehérvérsejtek számát növeli.


[link]

[link] (ugyanennél az orvosnál rákereshetsz még immunrendszer, immunrendszer erősítése, stb címszavakra is)

[link]

[link]

2012. márc. 4. 19:54
 8/14 anonim ***** válasza:
Szíved joga ezt hinni.
2012. márc. 4. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Ez az igazság. :D
2012. márc. 4. 20:25
 10/14 anonim ***** válasza:
Abban hiszel amiben akarsz, Istenben is hisznek aztán.....mindenki a magáét érzi igaznak.
2012. márc. 4. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!