Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Nagyon furcsán fáj a mandulám...

Nagyon furcsán fáj a mandulám (bővebben lent). Félek. Lehet attól, hogy odament egy kajadarabka és ottragadt?

Figyelt kérdés

Most a héten beteg voltam, garatgyulladásom volt. Szombaton kezdődött, erős torokfájással (főleg nyelésnél), szombaton és vasárnap végig magas lázzal, nem is tudtam mást csinálni csak feküdni. Csak levest ettem és alig ittam. Hétfőn reggel mentem orvoshoz, akkor már nem csak a torkom hátulja fájt, hanem a mandulám is, az orvos is mondta hogy nagyon csúnya és be van dagadva (éreztem is). Irt föl antibiotikumot, C-vitamint meg ilyen átlagos dolgokat ajánlott és kiírt a hétre.


Másnap (kedden) már kicsit jobban voltam, ezért megpróbálkoztam egy kis szilárd kajával. Diós sütit ettem, egy kocka ment csak le, étvágyam se nagyon volt, de főleg attól hogy nagyon fájt a nyelés. Amikor ettem, éreztem hogy egy kis darabka a bal mandulámat birizgálja, de nem akartam oda nyúlkálni meg piszkálni. Estére már enyhült a torokfájásom, lázam sem volt, tényleg szinte minden megszűnt, de a bal mandulámban megmaradt a fájdalom. Néztem a tükörben, a jobb oldali nem is látszik kb, a bal meg jó nagy és vörös. Amikor nyelek, furcsán fáj ott, és kívülről is ha megérintem.


Ezen kívül már tényleg semmi bajom nem lenne kb, enni is tudtam már ma reggel, de ez a mandulafájdalom, és hogy így be van dagadva, nagyon kétségbe ejt. Ottmaradt valami diódarab és begyulladt vagy mi van? Egyáltalán lehet ilyen? Vagy normális hogy az egyik mandulám fáj és holnapra talán elmúlik? Visszamenjek az orvoshoz, vagy hülyének nézne ha azt mondanám hogy egy kajadarabtól fáj ennyire? Segítsetek!


2012. márc. 7. 11:47
 1/3 anonim ***** válasza:

Elég valószínűtlen, hogy a kajadarab lenne.

Van olyan, hogy korábbi tüszős mandulagyulladások következtében egyenetlen a mandula fala, a kisebb "krátrekbe" belemehetnek az ételdarabok, de akkor jellegzetes mandulakő alakul ki, amit látni lehetne a manduládon, és leginkább fájdalommentes, vagy kis fájdalommal jár. Szerintem keress fel egy fül-orr-gégszt.

2012. márc. 7. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Csinálj magadnak zsálya teát. Gargarizálj vele, de meg is ihatod, reggel este 1-1 csészényit, kortyonként. Ne többet, mert erős tea. Gargarizálni vele óránként érdemes. Egyél fokhagymát. Erős vírusölő.
2012. márc. 7. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat :) Mára már sokkal jobb lett, remélem így is marad.
2012. márc. 8. 20:18

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!