Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Aki volt mostanában influenzás...

Aki volt mostanában influenzás - mi volt a betegség lefolyása?

Figyelt kérdés
Mik voltak a kezdeti tünetek, hogyan alakultak át? Mennyi ideig tartott?
2012. márc. 8. 15:38
 1/7 anonim ***** válasza:
Első napokban hidegrázás, enyhe torokfájás, hőemelkedés, általános rossz közérzet, hapci dömping, utána irtózatos nátha, majd arc és homloküreg fájdalom, orrdugulás, nehéz kögöhés, étvágytalanság, második héttől enyhülő nátha, felszakadó köhögés, gyengeség. még nincs teljesen vége, pedig lassan 2 hét.
2012. márc. 8. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Nem tudom eldönteni, hogy náthás vagyok vagy influenzás.

Kb 36 órája kezdődött "kis lépésekben". Torokköszörülős köhögés eleinte, utána "mutáltam". Éjjel émelygés, de nem hánytam, emellett fejfájás, bitang rossz közérzet, orrfolyás, időnként tüsszögés.

Jelenleg a lábaim sajognak, néha hidegrázásom van - de se láz, se hőemelkedés! - köhögök, fáj a fejem és fizikailag nagyon gyengének érzem magam.


(Lázra és hányásra nem igazán vagyok hajlamos)


Nátha vagy influenza lehet?

2012. márc. 8. 15:58
 3/7 anonim ***** válasza:
Jó kérdés, nekem ugyanígy kezdődött, én sem tudtam eldönteni, orvosnál nem voltam, illetve amikor voltam éppen megváltozott a rendelése, így hazajöttem. Lényeg, hogy valami vírus lehet, mert továbbadtam a családban sajna. Az biztos, hogy nem egy sima nátha, mert azzal nem szoktam ilyen cudarul érezni magam és gyorsabban elmúlt volna.
2012. márc. 8. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Az influenza 99%-ban magas lázzal jár.

Én se vagyok lázas típus, de influenza úgy keződik, hogy fáj a lábam, két óra múlva 39-40fokos lázam van, és mellettem 200 taknyos zsepi. :D

Az idei sem hiszem, hogy más, én most megúsztam, tavaly nem, de szerintem sokat nem mutálódott most, mert elég sokan megúszták - vagy csak még nincs idénye?

Páromnál szintén gyorsan kezdve takony, erős fejfájás, végtagfájdalom és 38-39 fokos láz.

De végülis teljesen mindegy, hogy nátha vagy influenza, mindkettőre ugyanaz a gyógymód: pihenés, sok folyadék. Antibiotikum ugye vírusra nem hat, esetleg NeoCitran, ha úgy gondolod, meg legyen kéznél lázcsillapító.

Jobbulást, akármi is ez. :)

2012. márc. 8. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Még mindig nem vagyok lázas, csak taknyos, levert és fáj mindenem. Valószínűleg nátha lesz.

Mindegy, sokat alszom, teve üzemmódban vagyok, remélem lassan javulni fogok :)

2012. márc. 9. 08:08
 6/7 anonim ***** válasza:
Meggyógyultál?
2012. márc. 16. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Igen, köszönöm az érdeklődést! :)

A jelek szerint nátha volt, most épp a férjemen a sor, teljesen ugyanazok a tünetek.

2012. márc. 17. 19:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!