Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Van olyan, hogy tavaszi...

Van olyan, hogy tavaszi depresszió? Mert én minden tavasszal, főleg ha már látványosan javul az idő, süt a nap, életunt, ingerlékeny, depis leszek! Miért van ez?

Figyelt kérdés
Örülni kéne a jó időnek, szeretek is kint lenni, ha már szép idő van, de megmagyarázhatatlan, amit érzek ilyenkor. Feszült vagyok, szorongok, nem találom a helyem, minden rossz és negatív... ???? Kb. májusra már teljesen jól vagyok, de a legrosszabb a március. Mindig is utáltam. Jobban, mint az októbert, az őszt, a latyakot, a szürke eget.

2012. márc. 14. 10:10
 1/8 anonim ***** válasza:
tényleg van ilyen, régen velem is előfordult, bár két-három hét után vége lett. keress rá google-ben, ha jól emlékszem volt egy-két értelmes gondolat :)
2012. márc. 14. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
én azért érzem magam rosszul, mert jön a meleg, a bikiniidő, és nem adtam le a feleslegem :D és imádom a kabátom!:D
2012. márc. 14. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Bizonyára van, ha így érzed. Én is elég szarul vagyok mostanság, bár egész más okokból. Aztán ki tudja? Mindenesetre szerintem igyál bort. Az jót tesz. Inspirál.
2012. márc. 14. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Hát igen, fogalmam sincs, hogy mit fogok felvenni, ha lekerül a nagykabát és kilátszanak majd a hurkáim! :( Gondoltam még vitaminhiányra is, ami miatt ennyire levert az embert, de ez nem csak fáradtság, amit érzek, hanem befordulás.

Köszi Nektek! Borocska. Kipróbálom :)

2012. márc. 15. 11:28
 5/8 anonim válasza:
93%
Nálam minden évben, a tavaszi napsütéses idő beköszöntét követően 1 héttel erős szorongásos állapot alakul ki. Egy hétig örülök a szép időnek, aztán csak azt veszem észre, hogy többszörösére felerősödött a szociális fóbiám. Kb egy hónapig tart ez az állapot, aztán fokozatosan elmúlik. Nyáron már teljesen jól vagyok. Nem tudom pontosan mióta van ez így nálam, de az utóbbi 10 évben minden alkalommal jelentkezett. De most visszagondolva többször előfordult, hogy ez az időszak együtt járt enyhe depresszióval is.
2012. márc. 19. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én nyáron szoktam, sokat szorongani, és depressziós lenni attól a borzasztó időjárástól.
2012. márc. 19. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Nem tudom, de szerintem van. Most így a kérdésedet olvasva talán ennek betudhatom, hogy szinte kétnaponta sírok...
2012. márc. 27. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Ezek szerint akkor tényleg van ilyen. Nálam most mintha a csendes, sírós hangulat átment volna kötekedős, idegbajosba. Így váltakozik :S

Köszi Nektek! Kitartást mindenkinek! Talán nemsokára történik valami, amitől jobb kedvünk lesz! Már nagyon várom.

2012. márc. 28. 15:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!