Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Miért nem tudok kigyógyulni a...

Miért nem tudok kigyógyulni a depressziómból?

Figyelt kérdés
A tinédzserkorom óta szenvedek depresszióban. Mindenkivel történnek rossz dolgok, senkinek sem lehet tökéletes élete. Én ezt már régen felfogtam és megemésztettem azokat a dolgokat, amik bántottak. De mégsem vagyok boldog. Egy évig tartó alvászavarom volt és spontán sírógörcsök kaptak el. Fogalmam sincs, hogy miért. De aztán nagyon kemény mentális munkával helyrejöttem. Viszont most érzem, hogy visszaesek, de nem tudom miért. Nagyon elegem van már a szenvedésből! Minden nap arra gondolok, hogy talán ma leszek végre öngyilkos. Érzelmek nélkül élek, senkit sem tudok szeretni és semmi sem tud boldoggá tenni. Már a közeli ismerőseim is megjegyezték, hogy az én életem tiszta szenvedés. De nem tudom miért! Igazából nincs okom panaszra. Voltam pszichológusnál is, de nem tudtam megnyílni neki. Nem tudok beszélni erről, mert olyan érzés, mintha csak sajnáltatnám magam. Soha nem is beszélek ezekről senkinek, egyedül a legjobb barátnőmnek meséltem ezekről. A zene szokott segíteni, de az is kezd haszontalanná válni és nagyon félek, nem akarok még mélyebbre kerülni. Úgy érzem mindent megtettem. Mi lehet a baj?

2012. febr. 22. 16:03
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy nem ártana egy teljes kivizsgálás testileg, mert sok esetben vmi szervi gond is állhat a dolog mögött.
2012. febr. 22. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
"Akarsz-e meggyógyulni?"
2012. febr. 22. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 A kérdező kommentje:
Megvolt. Minden rendben. Túlsúlyos voltam, de sokat leadtam belőle.
2012. febr. 22. 16:12
 4/26 A kérdező kommentje:
Persze, hogy meg akarok gyógyulni!!!
2012. febr. 22. 16:12
 5/26 anonim ***** válasza:
Mindenképpen rá kellene jönnöd, hogy mégis mi váltja ki belőled ezt az érzést. Amíg erre nem tudod a választ, addig megoldani sem tudod a problémát.
2012. febr. 22. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:
Igen, de abszolút nem tudom mi a baj. Semmi okom panaszra!
2012. febr. 22. 16:17
 7/26 anonim válasza:
természetgyógyászt nem akarod megpróbálni?
2012. febr. 22. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
Gondolj végig mindent (család, munka, iskola, emberek, anyagiak stb.). Vezess egy naplót, hogy amikor rád törnek ezek a rossz érzések, mit csinálsz, kivel vagy stb., így rá tudsz jönni, mi lehet a gond, mivel kapcsolatos a depresszió. Valami kell, hogy kiváltó ok legyen. Ajánlom az omega 3 zsírsav rendszeres szedését, nekem sokat segített így a tél idején a téli depresszió miatt. Amúgy nem lehet, hogy neked is a tél miatt ilyen rossz? Vagy máskor is ilyen a hangulatod?
2012. febr. 22. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:

Talán nincs életcélod. Mindenképp bele kell fogni valamibe, ami leköt és még új ismeretségeket is hoz. Egy tanfolyam vagy valami.

Ha van célod, kicsi kis sikerélmények az már előre lépés.

Tudom nehéz elindulni de meg kell tenni.

Sokan a céltalanság miatt borulnak be. Ráadásul aki érzékeny és több negatív dolgot ismer meg mint pozitívat hát akkor egy idő után leamortizálódik a lelkivilága.

2012. febr. 22. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 A kérdező kommentje:
Természetgyógyász? Ő mit tud csinálni? Amúgy Londonban élek, nem tudom, hogy itt is van-e olyan.
2012. febr. 22. 16:21
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!