Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mi a magas vernyomas vagy...

Mi a magas vernyomas vagy mikor szamit egy vernyomas magasnak? A baratomnak ugyanis 139/74 volt a vernyomasa es pulzusa 64 volt. Amugy kb.120 korul szokott lenni a systole, ugyhogy az jo szerintem. Szoval ez magas vagy nem?

Figyelt kérdés
Ilyen 130 feletti csak ritkan szokott lenni, de meg van ijedve tole.Amugy 2011 novemberetol lefogyott 125 kgrol 95-re. Enni evett, de nem sokat, es nagyon sokat tornazott. Jaj, es azt mondja magarol, hogy o panikbeteg, de szerintem csak bebeszeli maganak. Szoval segitenetek, hogy most ez magas e? Amugy 23 eves, ferfi :), nem dohanyzik, es neha neha ritkan borocska vagy esetleg 1-2 sor bemegy.
2012. márc. 16. 19:04
 1/4 anonim ***** válasza:
magas
2012. márc. 16. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ha csak egyszer mért ennyit, az még nem olyan nagy gond - pláne, hogy 140/90-től számít magasnak.
2012. márc. 16. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ettől nem kell megijedni!

Most egy kicsit felugrott neki, de ettől nem kap agyvérzést vagy hasonlót.


Épp hogy egy hajszállal van a határérték felett.


Az orvos és a vérnyomásnaplóm szerint:

Ajánlott vérnyomásérték:

Rendelőben mérve: 140/90 alatt

Otthon mérve: 135/85 alatt



Nekem magas, nem nagyon de azért bogyó nélkül nem megy le, ezért egy kis mennyiségű vérnyomáscsökkentőt szednem kell.

Gyógyszer nélkül nekem 150 körül volt. Gyógyszerrel beállt 124/79-re.

Egyébként kerültem én már 27 évesen (3 évvel ezelőtt) 210/110-es vérnyomással kórházba, de az égadta világon semmit nem éreztem belőle.

2012. márc. 16. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
A vernyomasnak 120/80 nak kellene leni de fugg a kortol is
2012. márc. 16. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!