Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Rejtélyes kiütések? Mi ez?

Rejtélyes kiütések? Mi ez?

Figyelt kérdés
(Kollégista vagyok), a szobatársamon bő 2 hónappal ezelőtt voltak ilyen kiütések, de már egy hónapja elmúlt neki. A mellettünk lévő szobában is kiütéses volt két gyerek, de már nekik is elmúlt. Egyik pillanatról a másikra jönnek ki, sokszor csoportosan, de van, hogy csak egy. Az ápolónőnk szerint csípés, de mindkét szobát átkutattunk már, és semmiféle rovar vagy pók nincs; mikor szobatársam volt kiütéses, akkor pedig még kemény hideg volt, nem is lehetett. Meg hát ha valami lenne a szobában, ami ennyire képes minket összecsípkedni, azt észrevennénk. Most itthon vagyok, de itt is jönnek ki. Ez mi lehet? Valami betegség? Más tünetet nem vettem észre... Azt hittem, valami allergia (mosópor, ilyesmi), de itthon sem szűnik meg, és itt biztos, hogy nem vagyok semmire allergiás. De mégis olyan furcsa, hogy többeknek volt már. Az orvos meg nem mond semmit, öt napig kell szednem Erolint, "aztán meglátjuk".
2012. márc. 24. 06:22
 1/4 anonim ***** válasza:
Poloska nem lehet? Azt nemigen látjátok nappal, éjszaka jönnek elő és csípnek.
2012. márc. 24. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Lehetne, de ezek szó szerint egyik pillanatról a másikra jönnek ki rajtam... Szóval nincs semmi, érzem, hogy elkezd viszketni, megvakarom, és látom, hogy lett ott újabb. Pár napja a mutatóujjamon jött ki egy vacsora közben, nem lehetett poloska, mert azt láttam volna... És az sem lehet, hogy már előbb kijött csak nem vettem észre, mert irtóra viszket, érzékenyebb helyeken pedig (ujj, hajlatok) fáj is.
2012. márc. 24. 07:11
 3/4 anonim ***** válasza:

Esetleg leht rózsahámlás is, ez fiamank egy kirándulás után jött elő és hetekig tartott, tele volt kiütésekkel.

Nem ilyen? :

[link]

2012. márc. 24. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi, de nem ilyen... :/ Olyan, mint a bárányhimlő kiütései, de bárányhimlős már voltam, és lázam sincs.
2012. márc. 24. 08:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!