Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Szívbetegen lehet jógázni...

Zsizsik666 kérdése:

Szívbetegen lehet jógázni hosszabb ideig (napi 1 óra)?

Figyelt kérdés
Egy infarktusom volt 25 évesen idegeskedés miatt. Meglógtam az orvosi ellátás elől. Felépültem, elég jól voltam. Felidegesítettek és rosszul lettem. 2 napja fáj a szívem, gyógyszert szedek mostmár, hogy ne kapjak megint infarktust. Ha elmúlik a fájdalom pár napon belül, lehet jógázni? Vagy arra gondoltam, leküldök 2-3 cataflant, az jó szív fájdalomra? Meg gyenge is vagyok :/ Nem tudtok valami erősítőt, hogy jobban bírjak?
2012. márc. 29. 19:19
 1/8 A kérdező kommentje:
Infarktusom öt éve volt.
2012. márc. 29. 19:21
 2/8 lizzi77 válasza:
Te, nehogy már szívbetegen Cataflamot vegyél be!Főleg nem hármat...És most mit szedsz a szívedre?Orvos látott egyáltalán?Marhára nem mindegy, hogy KONKRÉTAN mi a baja a szívednek, mennyire károsodott..nem eszik meg az embert, tesznek föl egy-két kütyüt, megultrahangoznak,AZTÁN ír fel a doki gyógyszert és megmondja, hogy milyen típusú mozgásforma ajánlott.A jóga ugyan erősítheti a szívet, de ha legyengült állapotban vagy, semmiképpen ne kezdjél semmilyen mozgásba, max légzőgyakorlatba.Slussz.
2012. márc. 29. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Okok jó. Csak betalocot szedek az még nem egy nagy valami szerintem, az orvos szerint nagyobb baj lehet kialakulóban, ha továbbra is idegesíteni fognak, akkor kampec előbb-utóbb. Ha erősíti a szivet a jóga, akkor jó. Csinálom. köszi a hasznos választ.
2012. márc. 29. 20:14
 4/8 A kérdező kommentje:
Csak szinusz tachikardia, ISB, meg a bal kamrával van valami.
2012. márc. 29. 20:15
 5/8 lizzi77 válasza:

At orvos nem mondta, hogy mit csinálhatsz?

Szerintem jógán belül légzőgyakorlat, meditáció,nyújtás.Gyaloglás,ESETLEG úszás,bicikli.Semmiképpen ne erőltesd a szívedet.

2012. márc. 29. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Bal kamra túlterheltség bővebben. Meg ISB: a szívem már nem tud kompenzálni, nem tudja biztosítani a megfelelő vérellátást. Meg nem jut elég oxigén a szervezetem sejtjeihez, mert annyira gyorsan ver a szívem, de ettől a Betaloctól most jobb a pulzusszámom.
2012. márc. 29. 20:39
 7/8 lizzi77 válasza:
Ja, és lesz@rom tabi.Ne idegeskedj, az a lényeg.Háziállat is segíthet, nekem beagle-em van,muszáj vele mozogni.Nekem a tüdőmmel van főleg problémám,de magas a pulzusom, és a koleszterinem.
2012. márc. 29. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Leszarom tabim van meg macskám is :D

Hát nem mondott semmit az orvos csak hogy ne idegeskedjek. Vagy lehet már azért nem mert teljesen mindegy nekem xD

2012. ápr. 2. 07:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!