Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Most akkor mivan? Szval kb...

Most akkor mivan? Szval kb egy éve suliba rosszul lettem hirtelen bedobbant a szívem és ezutám elkezdett fokozatossan gyorsan verni közbe meg párszor bedobbant és mentővel elvittek kórháza, ahól az orvos PSVT-t állapított meg

Figyelt kérdés
Ezután még párszor rosszul voltam és akkor aztmondták,hogy pánikbetegségem van. Ezt azért is mondták ,mert kivizsgáltak,volt v.érvétel,szívultrahang,ekg,terheléses ekg,melkas röntgen tehát minden ami kell és mindent rendben találtak.Szval a kérdésem azlenne,.hogy teljesen kizárható ,hogy nincs semmilyen szívbetegségem vagy ritmuszavarom? Csakmert pár napja meg elég lassan ver a szívem,mondjuk nemis mozgok sokat most így szünetbe,de akkoris pl csütörtökön mértem akkor 50-es pulzusom volt 126/75 vérnyomás mellet. amúgy rendszeresen sportolók,focizok versenyszerűen,sportsoztályba járók,,időnként kondizok amúgy 16 éves fiú vagyok
2012. ápr. 9. 12:11
 1/3 anonim ***** válasza:
Hidd el nem csak te vagy ilyen a te korodban. Valószínű h valóban pánikbetegséged van. Nem kell megijedni hiszen ezt ki lehet nőni. Honnan tudom? Mert sajna énis átestem ezen. Sokszor nekemis hirtelen felgyorsult a szívverésem v néha nagyon lassú volt. Volt egy jópár vizsgálatom de nem találtak semmit. Aztán rá 1-2 évre elmúlt. Azt javaslom h amikor ezt tapasztalod magadon nyugodj meg és mond magadba h nincs semmi bajod este esetleg ihatsz egy kis citromfű teát és próbáld meg figyelmen kívül hagyni ezeket a tüneteket. Nekem bevált (: Remélem tudtam segíteni
2012. ápr. 9. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a tanácsod! :)
2012. ápr. 9. 12:29
 3/3 anonim ***** válasza:
A PSVT és a pánik szindróma két különböző betegség. A pánik jellemzői, hogy szervi okok nélkül olyan tüneteket produkál az idegrendszered, mintha valami szervi baj lenne, leggyakrabban szívinfarktus. Ezt a diagnőzist pszichiáter állapítja meg és ő adhat rá gyógyszert is, a legtöbbször valami antidepresszánst. A PSVT-t pedig a kardiológus állapítja meg és ad valami szív-frekvencia szabályozót, ami szabályozza a pulzusodat. (Normál eseten 72-nek kell lennie) A gyógyszeradagolás pedig erősen betegfüggő, be kell állítani az egyes esetekben személyre szabva.
2012. ápr. 9. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!