Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Meddig kell hordanom a lúdtalp...

Meddig kell hordanom a lúdtalpbetétet?

Figyelt kérdés

Ma kaptam lúdtalpbetétet, mert különböző problémák vannak a lábammal. A körzeti orvos javasolta, ortopédushoz nem küldött. Ott 2 hónap lett volna a várólista, nekem meg kijött valami a lábamon. (ami nem derült ki, hogy mi).


Az lenne a kérdésem, hogy meddig kell hordani? Most már mindig, vagy 1 évig, vagy meddig? Akinek van, jó lenne, ha felvilágosítana, mert én ehhez nem értek. Mikor kell visszamenni a orvoshoz, és mikor derül ki, hogy megjavult a lábam?


2012. ápr. 17. 10:10
 1/3 anonim ***** válasza:
Szia! Én lúdtalpas vagyok és én állandóan hordom a lúdtalp betétet évek óta. Ha nem veszem fel, akkor nagyon hamar megfájdulnak a lábaim. Szerintem először nálad is ki kéne deríteni, hogy egész pontosan mi jött ki a lábadon és mennyire súlyos. Nekem az ortopédus nem segített sokat (térdfájással mentem hozzá) annyit mondott, hogy ha fáj a térdem, akkor meg kell műteni. De amúgy semmit, még azt se, hogy miért fáj...Aztán elmentem egy gyógyászati segédeszköz boltba lúdtalp betétet venni, mert a lúdtalp ismert és ott végeztek számítógépes talp vizsgálatot, ott derült ki, hogy a jobb lábamra 3 kg!!-val több súly nehezedik, ha nincs rajtam a betétét. Szóval szerintem neked is érdemes lenne kivizsgáltatni magad.
2012. ápr. 17. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

köszi!


Első körben hordom egy kicsit a betétet, meglátom, hogy alakul a lábam. Szerintem ganglion jött ki (ciszta az ínhüvelyen), legalábbis amit gyógymasszőr tanulmányaim alapján meg tudok állapítani.

Utána, pedig ha nem múlik, akkor tényleg kérek beutalót, és kivárom azt a 2 hónapot. Bár lehet, már most kellene beutalót kérnem...

Azt mondta a méretvevő hapsi ma, hogy szerinte még sarokcsontkinövésem is lesz a lenyomat alapján...Nem túl jó hírek...

2012. ápr. 17. 13:06
 3/3 anonim ***** válasza:
Remélem megszűnik a problémád :)
2012. ápr. 18. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!