Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Küzd valaki hozzám hasonlóan...

Küzd valaki hozzám hasonlóan gyakori fejzsibbadással?

Figyelt kérdés

A fejem hátsó, nyaki része gyakran zsibbad, szorítást érzek tavaly február óta. Nem folyamatosan, de gyakran. A vérnyomásom, vércukrom rendben van. Háziorvosom neurológiai okot sejtett, ezért antidepresszánst írt fel. De nem szedem, mert csak rosszabbul voltam tőle és nem akarok ilyenen élni. Felkelés után a legrosszabb, napközben már jobb a helyzet, vagy el is tűnik.

Volt valaki így, hogyan sikerült leküzdenie? Nagyon örülnék minden segítő válasznak!


2012. ápr. 22. 19:28
 1/5 anonim ***** válasza:
Nekem ez a pánikbetegséggel járt együtt. Ne hagyd kezeletlenül mert súlyosbodhat. Nekem majdnem ráment az egyensúly érzékem alig bírtam megállni a lábamon. A gyógyszerek közt van, amelyik nem jó de akkor le kell cserélni de a bogyók előtt kérnék beutalót a házidokitól egy pszichológushoz. A feszültség, a stressz ezt ( is ) kihozza az emberből. Mindenképp kezelni kell.
2012. ápr. 22. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nekem is ez van. Időnként vannak ilyen fejzsibbadásaimis, de mindig csak olyankor, ha nagyon rossz pszichés passzban vagyok.


Saját tapasztalat: zenehallgatás. Ha szereted a klaszikusokat, az kiváló, de vannak wellnes-kazetták is, jógazene meg hasonlóak. Keresd meg azt, ami nekd a legjobb.


Ha érzed, hogy zsibbadsz, próbáld meg azonnal leterelni valamire a gondolataidat, valamire, amire nagyon kell koncentrálni. Jó a tornázás is, a fizikai munka.


Ha semmi sem használ, akkor jó volna egy pszichiáter, és nem kell azonnal antidepresszáns. Van egy csomó más lehetőség is, ami segít, de ezt nem egy mezei háziorvos dönti el, hanem egy pszichiáter szakorvos. Pl. kaphatsz egyszerű, síma nyugtatót is, amihez terápia mellett soha nem fogsz hozzászokni.

Nekem elhúzódó gyász miatt van ilyen bajom, most pszichiáter kezel, és semmiféle gyógyszert nem kapok, csak nyugtatót éjszakára, mert nem tudok aludni egyáltalán anélkül. Nem szedek antidepresszánst, mert kapok pszichoterápiás kezelést, ami segít a gyász feldolgozásában (meghaltak a szüleim).

2012. ápr. 22. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszokat! Igen, a mozgás szokott segíteni, ezt megfigyeltem.

2. válaszolónak: Őszinte részvétem! Ezt tényleg nem lehet könnyű feldolgozni.

2012. ápr. 22. 21:41
 4/5 anonim ***** válasza:

Köszönöm. Tényleg nem egyszerű. :(


A fejzsibbadás pedig el fog múlni, nyugi. Nekem is már csak néha-néha van, és csak ritkán erős. Régebben (kb. fél éve) sokkal rosszabb volt.

2012. ápr. 23. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!

Háziorvos nem ír fel antidepresszánst. Ha azt látja, hogy erre lenne szükséged, elküld pszichiátriára. Amit ő ír fel, az nyugtató. ( frontin, xanax ) Ha mégis felírja ( megteheti), akkor legkevesebb 5x annyit fizetsz érte, mintha szakorvos írná. Meg nem is ért hozzá. Annyira...

2012. ápr. 23. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!