Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Miért van az hogy kistáv...

Miért van az hogy kistáv futás közben is fáj a lábam?

Figyelt kérdés

a suliban lassan jönnek a 60 és a 400 méteres futások...

mindenben én vagyok a legjobb lányok közül tesiben,de a futás egyszerűen nem megy. Ha futunk is bemelegitésnek 1-2 kört már az elején fáj a lábam,most ha ezeket a versenyeket kell megfutni,akkor én leszek az utcsó...

Szerintetek,mit tegyek? tornásztassam a lábam? tudnátok adni egy-két tippeket? :) elöre is nagyon köszönöm! :)



2012. ápr. 25. 19:32
 1/6 anonim ***** válasza:

Tornáztasd, ha izomhúzódás, arra jó lehet a melegítő krém (árulnak mindenféléket a Rossmannban, Dm-ben), ha meg ízületi, akkor egy rugalmas pólya (ezt sportszerüzletben is láttam már, meg persze patikában) a térdre, bokára, amelyik fáj. Melegít, tart, de enged mozogni. Lehet, hogy volt egy baleseted, aminél megütötted valamid, csak már nem is emlékszel, de a térded igen. Ennél komolyabb problémát nem tudok elképzelni, arról azért tudnál.

A rendszeres bemelegítés nem árt, nyújtógyakorlatokból sok. Találtam két oldalt, ír párat:

[link]

[link]

Hasznosak, nekem is kellett ilyeneket még gyógytornán (bár nekem ennél súlyosabb a bajom, ezért mondom, ha lenne valai komoly, azt tudnád). Ha ez sem segít, kérdezd meg a tesitanártól, mit tehetnél.

2012. ápr. 25. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi,sokat segítettél! :) amúgy meg a lábfejem szokott fájni,de ha már többet futok ott nem,viszont a fájdalom fejjebb megy! :/
2012. ápr. 25. 19:50
 3/6 anonim ***** válasza:

Gondoltál esetleg arra, hogy csináltatsz lúdtalpbetétet és kipróbálod azzal?


Ha esetleg rá kerül a sor vidd magaddal a futócipődet, hogy pontosan illeszkedjen a lábadhoz meg a cipődhöz is a betét.


Torna, nyújtás, bemelegítés persze továbbra is fontos...


Majd írj, h mi lett!

Szurkolok neked :)

2012. ápr. 25. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Akkor Kéne lúdtalp betét?? :/
2012. ápr. 25. 21:12
 5/6 anonim ***** válasza:
Ha a lábfejed fáj, akkor az harántboltozat-süllyedés, akkor lúdtalpbetét kell, valóban. Mellette ügyelj rá, hogy ne sarokra érkezz futáskor, hanem lábfej elejére, az is csökkenti a fájdalmat (ne vágd a földhöz a lábad). Azt hittem, a lábszárad fáj, de ez esetben a probléma megoldása sokkal egyszerűbb, a lúdtalpbetét sokat fog segíteni.
2012. ápr. 26. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nekem is fájt,mióta asics futócipöbe futok minden oké!
2012. ápr. 26. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!