Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Hogyan gyógyulhatnék ki...

Hogyan gyógyulhatnék ki gyorsan antibiotikum nélkül az arcürgegyulladásból?

Figyelt kérdés
Sajnos gyakori vendég nálam az arcüreggyulladás, torokgyulladás, mandulagyulladás, mindenféle felső-légúti betegség, és egyfolytában antibiotikummal tömnek, de már elegem van belőle. Szerintem konkrétan NINCS immunrendszerem. Mit tehetnék, hogy hamar kigyógyuljak belőle? (arról nem beszélve, hogy ezek az antibacik rohadt drágák, és sajnálom rá a pénzt, így hogy nem is nagyon vagyok róla meggyőződbve, hogy jót tesz... :S)
2012. jún. 4. 14:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Főzz egy erős kamillateát (kb fél litert) tegyél bele 1 kanál szódabikarbónát és inhalálj.

És szedj echinacea kapszulát az immunrendszered erősítésére, egyél kefirt a bélflórád helyrehozatalára.

2012. jún. 4. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen! (natúr joghurtot minden nap eszek, az a kefir helyett nem jó vajon?)

Meg vettem mentes ásványvizet, meg 100%-os gyümilevet X)

Kipróbálom az inhalálást :))

2012. jún. 4. 14:56
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Infra lámpázd, vagy használj bioptron lámpát.
2012. jún. 4. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
48%
Jó a joghurt is. Még jobb, ha te csinálod házilag, nem bóti tejből.
2012. jún. 4. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
83%
Én is az infra lámpát, melegítést tudom ajánlani, plusz arcgőzölés kamillateával (fazék felett, törölközővel batakarva a fejed)
2012. jún. 4. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem lehet, hogy allergiád van, orrpolipod van, cisztád van (nyugi, NEM rákra gondolok, az tuti nem okozhatja ezt :D ), vagy valami egyén?

Nem lehet, hogy valami irritálja az örrmelléküregeidet, vagy valamiképpen túlműködik az immunrendszered (visszatérő gyulladásoknál inkább ez a helyzet, és nem fordítva)?


Infralámpázást, inhalálást, Salvus gyógyvizes orröblögetést és/vagy sós vizes orröblögetést, gyógynövényes szájfertőtlenítővel gargalizálást javasolnék, ezek jót tesznek. Na azért valószínűleg nem rögtön!


De én a helyedben erőt vennék magamon, és elmennék orr-fül-gégészetre, ott, ha rögtön el akarnának zavarni, akkor nem hagynám magam.

Ha van rá pénz, akkor magánrendelés. Sajnos sokszor azok érnek csak valamit.

2012. jún. 4. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a választ!!

6-osnak: Voltam fül-orr-gégésznél, épp ma, kb. fél perc múlva jöttem is ki, azalatt lerendezett... :P Arra már egy szót sem szólt, hogy kb. két hónapja "süket vagyok" :SSS Vagy legalábbis elég rosszul hallok.

Csináltak CT-t, volt egy cisztám, de az magától eltűnt, azonkívül csak annyi a bajom, hogy nagyon meg van duzzadva folyton az orrkagylóm, ami miatt nem áramlik át rendesen a levegő, és űállítólag ezért gyulladok be folyton. Kaptam rá midnenféle orrsprayt, de hát láthatóan nem segít

2012. jún. 4. 15:23
 8/11 anonim ***** válasza:

Igen, ez lehet ok.

Amennyire én tudom, az orrkagylóval is lehet valamit tenni.


Egyébként a természetes gyógymódok sokszor többet segítenek, mint a gyógyszer.

Nekem a Salvus gyógyvíz többet segít, mint anno a szteroidos spré két - két és fél hónapig.

2012. jún. 4. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Egyébként semmiféle vitamin nem fog erre enyhülést hozni!


Egyébként egy kérdés: Nálad miért csináltak CT-t?

Mennyire vagy beteg? Nagy fájdalommal, lázzal? A halláscsökkenésről tudtak?


Csak valamiért kíváncsi vagyok, hogy mennyire kell súlyosak lennie valaminek ahhoz, hogy végre... csináljanak CT-t!

2012. jún. 4. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget!! Salvus víz meg még van is itthon véletlenül :)
2012. jún. 4. 16:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!